Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:34 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tag: "akademia e shkencave"
19 Janar 2018 - 15:27
Aktualitet
Nis zbatimi i reformës në Akademinë e Shkencave,ngrihen disa komisione
Nis zbatimi i reformës në Akademinë e Shkencave,ngrihen disa komisione
Share
25 Nentor 2017 - 11:59
Aktivitete
L.Rama: Kryeministri i poshtëroi akademikët, por mirë ua bëri!
L.Rama: Kryeministri i poshtëroi akademikët, por mirë ua bëri!
22 Nentor 2017 - 12:42
Aktualitet
Dështimi i ASH, Skënder Gjinushi: Problemi kryesor është ‘ikja e trurit’
Dështimi i ASH, Skënder Gjinushi: Problemi kryesor është ‘ikja e trurit’
22 Nentor 2017 - 12:11
Politike
Akademia, Rama: Matrapazė e analfabetė kėrcėnojnė gjuhėn
Akademia, Rama: Matrapazė e analfabetė kėrcėnojnė gjuhėn
16 Nentor 2017 - 08:30
Aktualitet
Gudar Beqiraj: Ja pse u tërhoqa nga Akademia e Shkencave
Gudar Beqiraj: Ja pse u tërhoqa nga Akademia e Shkencave
10 Nentor 2017 - 12:21
Kulture
Dorėheqja, Gudar Beqiraj: Pėr tė mirėn e reformimit tė Akademisė
Dorėheqja, Gudar Beqiraj: Pėr tė mirėn e reformimit tė Akademisė
08 Nentor 2017 - 22:56
Kulture
Akademia do të ketë buxhet për  2018, Rama i jep 94 milionë lekë
Akademia do të ketë buxhet për  2018, Rama i jep 94 milionë lekë
Share
08 Nentor 2017 - 21:07
Kulture
Pėrplasja me qeverinė,dorėhiqet kreu i Akademisė sė Shkencave
Pėrplasja me qeverinė,dorėhiqet kreu i Akademisė sė Shkencave
04 Nentor 2017 - 12:57
Analiza
Ilir Yzeiri: Akademia qė duhet ​tė shuhet nė vjeshtė
Ilir Yzeiri: Akademia qė duhet ​tė shuhet nė vjeshtė
Share
31 Tetor 2017 - 14:48
Aktualitet
Fuga kundër Ramës: Të mos mbyllet Akademia e Shkencave
Fuga kundër Ramës: Të mos mbyllet Akademia e Shkencave
30 Tetor 2017 - 11:12
Politike
Shkrihet ASH, Rama: Kėrkimi Shkencor nė Universitet
Shkrihet ASH, Rama: Kėrkimi Shkencor nė Universitet
Share
27 Tetor 2017 - 16:07
Kulture
Meta s'dekreton Gudar Beqirajn? Akademiku: Lajme të pavërteta
Meta s'dekreton Gudar Beqirajn? Akademiku: Lajme të pavërteta
24 Tetor 2017 - 18:31
Kulture
550-vjetori i Skėnderbeut, dy akademitė Shqipėri-Kosovė bashkė
550-vjetori i Skėnderbeut, dy akademitė Shqipėri-Kosovė bashkė
Share
16 Tetor 2017 - 21:46
Politike
'5 pyetjet nga Babaramo',Nikolla: Ligj pėr Shkencėn, gati reforma
'5 pyetjet nga Babaramo',Nikolla: Ligj pėr Shkencėn, gati reforma
30 Shtator 2017 - 15:12
Analiza
Ilir Yzeiri: ​Luēia Nadin dhe Akademia e Shkencave shqiptare
Ilir Yzeiri: ​Luēia Nadin dhe Akademia e Shkencave shqiptare
14 Shtator 2017 - 22:52
Analiza
Artan Fuga: Çështjet për të cilat  Akademia e Shkencave nuk flet
Artan Fuga: Çështjet për të cilat  Akademia e Shkencave nuk flet
12 Shtator 2017 - 18:19
Analiza
Ledi Shamku: "Bukëpjekësit" e  Akademisë! Pse s'duhen financuar!
Ledi Shamku: "Bukëpjekësit" e  Akademisë! Pse s'duhen financuar!
11 Shtator 2017 - 16:13
Kulture
Fuga pėrgjigje Akademisė: S’marr pjesė pa dorėheqjen e kryesisė
Fuga pėrgjigje Akademisė: S’marr pjesė pa dorėheqjen e kryesisė
10 Shtator 2017 - 21:12
Kulture
​Anėtarėt e nderit nė ASH letėr Ramės: Reforma detyra juaj
​Anėtarėt e nderit nė ASH letėr Ramės: Reforma detyra juaj
08 Shtator 2017 - 15:12
Kulture
​Ekskluzive/ Gjinushi: Saliu shkatėrroi ASH,Rama ta zgjidhė
​Ekskluzive/ Gjinushi: Saliu shkatėrroi ASH,Rama ta zgjidhė

Rezultate të tjera


Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65