Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tag: "fake news"
14 Mars 2018 - 08:33
Analiza
Fake Abacus, fake edhe raporti mbi mediat te BIRN-it
Fake Abacus, fake edhe raporti mbi mediat te BIRN-it
Share
13 Mars 2018 - 13:13
Media
BE ngre një grup ekspertësh për të luftuar fenomenin 'Fake News'
BE ngre një grup ekspertësh për të luftuar fenomenin 'Fake News'
Share
31 Janar 2018 - 20:42
Media
Nga Fake News, tek titujt bombastikë, humnera e portalo-manisë në Shqipëri
Nga Fake News, tek titujt bombastikë, humnera e portalo-manisë në Shqipëri
24 Janar 2018 - 18:33
Bota
Vatikani flet pėr herė tė parė pėr fenomenin e  “Fake News"
Vatikani flet pėr herė tė parė pėr fenomenin e  “Fake News"
Share
20 Janar 2018 - 15:09
Bota
Policia italiane i shpall luftė “Fake News” para fushatės zgjedhore
Policia italiane i shpall luftė “Fake News” para fushatės zgjedhore
03 Janar 2018 - 21:42
Bota
Francė, Macron kėrkon ligjin kundėr “lajmeve tė rreme”
Francė, Macron kėrkon ligjin kundėr “lajmeve tė rreme”
03 Janar 2018 - 18:12
Bota
SHBA, presidenti Trump:Të hënën shpall çmimet për “Fake News”
SHBA, presidenti Trump:Të hënën shpall çmimet për “Fake News”
20 Dhjetor 2017 - 16:14
Aktualitet
'Vdiq Nexhmije Hoxha',fake news pushton median shqiptare/FOTO
'Vdiq Nexhmije Hoxha',fake news pushton median shqiptare/FOTO
12 Dhjetor 2017 - 14:57
Media
Gazetari Carlo Bollino: Duhet njė ligj pėr median 
Gazetari Carlo Bollino: Duhet njė ligj pėr median 
10 Dhjetor 2017 - 07:57
Aktualitet
Fake news, dy shqiptare ndėrhyjnė nė fushatėn zgjedhore italiane
Fake news, dy shqiptare ndėrhyjnė nė fushatėn zgjedhore italiane
Share
23 Nentor 2017 - 12:41
Media
Akuzat e rreme mbi “lajmet e rreme” po dėmtojnė shtypin e lirė
Akuzat e rreme mbi “lajmet e rreme” po dėmtojnė shtypin e lirė
Share
22 Nentor 2017 - 15:25
Media
Italiania "La Repubblica" luftė fake news dhe portaleve copy paste 
Italiania "La Repubblica" luftė fake news dhe portaleve copy paste 
Share
21 Nentor 2017 - 21:35
Analiza
Analiza në Foreign Policy:  Antidoti kundër lajmeve të rreme
Analiza në Foreign Policy:  Antidoti kundër lajmeve të rreme
Share
17 Nentor 2017 - 17:49
Aktualitet
Si paguhen gazetarėt e huaj pėr tė “nxirė” faqen e Shqipėrisė
Si paguhen gazetarėt e huaj pėr tė “nxirė” faqen e Shqipėrisė
01 Tetor 2017 - 06:30
Bota
Trump vijon akuzat për "Fake news" dhe zyrtarët në Puerto Riko
Trump vijon akuzat për "Fake news" dhe zyrtarët në Puerto Riko
Share
27 Shtator 2017 - 04:12
Bota
Fake news me qendër Maqedoninë rrezik për zgjedhjet në SHBA
Fake news me qendër Maqedoninë rrezik për zgjedhjet në SHBA
Share
22 Shtator 2017 - 04:05
Lajme tė mira
"Fake news", shqetėsimi mė i madh i pėrdoruesve tė internetit
"Fake news", shqetėsimi mė i madh i pėrdoruesve tė internetit
Share
12 Korrik 2017 - 19:01
Politike
Shqipėria, e para nė Ballkan pėr financime nga BE nė 2017-n
Shqipėria, e para nė Ballkan pėr financime nga BE nė 2017-n
28 Qershor 2017 - 13:00
Bota
“Fake News’ mbi Russiagate? Dorėhiqen tre gazetarė tė CNN
“Fake News’ mbi Russiagate? Dorėhiqen tre gazetarė tė CNN
17 Qershor 2017 - 10:37
Media
Fake News, si bien nė grackė mediat e Tiranės/Investigimi
Fake News, si bien nė grackė mediat e Tiranės/Investigimi

Rezultate të tjera


Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65