Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tag: "irak"
14 Shkurt 2018 - 04:04
Bota
Stoltenberg: NATO është e gatshme të zgjerojë misionin në Irak
Stoltenberg: NATO është e gatshme të zgjerojë misionin në Irak
Share
22 Nentor 2017 - 01:43
Bota
Irak, sulm me makinë bombë, 23 të vdekur dhe mbi 60 të plagosur
Irak, sulm me makinë bombë, 23 të vdekur dhe mbi 60 të plagosur
Share
13 Nentor 2017 - 08:21
Bota
VD/Momentet e tmerrit nga tėrmeti qė u mori jetėn mbi 400 njerėzve nė Irak
VD/Momentet e tmerrit nga tėrmeti qė u mori jetėn mbi 400 njerėzve nė Irak
Share
13 Nentor 2017 - 02:47
Bota
Lindja Mesme, tėrmet 7.3 ballė  mbi 135 viktima nė Iran e Irak
Lindja Mesme, tėrmet 7.3 ballė  mbi 135 viktima nė Iran e Irak
Share
12 Nentor 2017 - 15:25
Bota
Irak, rrëzohet helikopteri gjatë ​stërvitjes, humbin jetën 7 ushtarak
Irak, rrëzohet helikopteri gjatë ​stërvitjes, humbin jetën 7 ushtarak
Share
26 Tetor 2017 - 15:38
Bota
Haider al-Abadi: Të anullohet referendumi i kurdëve
Haider al-Abadi: Të anullohet referendumi i kurdëve
Share
26 Tetor 2017 - 04:48
Bota
Erdoğan: Turqia e gatshme pėr tė vazhduar luftėn kundėr terrorizmit 
Erdoğan: Turqia e gatshme pėr tė vazhduar luftėn kundėr terrorizmit 
25 Tetor 2017 - 01:23
Bota
Irak, Kurdët tërhiqen nga referendumi për pavarësi 
Irak, Kurdët tërhiqen nga referendumi për pavarësi 
Share
11 Tetor 2017 - 02:24
Bota
Irak, vriten 40 militantë të grupit  terrorist 'DEASH' në Havixhe
Irak, vriten 40 militantë të grupit  terrorist 'DEASH' në Havixhe
Share
08 Tetor 2017 - 06:42
Bota
Kufiri mes Irakut dhe Sirisë është vendi ku do i jepet fund ISIS   
Kufiri mes Irakut dhe Sirisë është vendi ku do i jepet fund ISIS  
Share
05 Tetor 2017 - 09:14
Bota
Iraku rimerr kontrollin e qytetit Hawija, një nga fortesat e ISIS
Iraku rimerr kontrollin e qytetit Hawija, një nga fortesat e ISIS
Share
14 Shtator 2017 - 15:39
Bota
​Sulm i dyfishtë në Irak, raportohen 50 viktima
​Sulm i dyfishtë në Irak, raportohen 50 viktima
Share
28 Gusht 2017 - 22:43
Bota
​Irak, sulm terrorist nė qendėr tė Bagdatit, vdesin 11 persona
​Irak, sulm terrorist nė qendėr tė Bagdatit, vdesin 11 persona
27 Gusht 2017 - 19:28
Bota
Forcat irakiane sigurojnë fitore të reja në Tal Afar
Forcat irakiane sigurojnë fitore të reja në Tal Afar
Share
21 Gusht 2017 - 16:48
Politike
Rezoluta e SHBA: 600 mln USD pėr muxhahedinėt nė Tiranė
Rezoluta e SHBA: 600 mln USD pėr muxhahedinėt nė Tiranė
Share
20 Gusht 2017 - 15:55
Lajme tė mira
Video/ ​Irak, tornado nė njė kamp refugjatėsh, ngre nė ajėr njė djalosh
Video/ ​Irak, tornado nė njė kamp refugjatėsh, ngre nė ajėr njė djalosh
Share
29 Korrik 2017 - 09:49
Bota
Iraku: 7 mijė bashkėpunėtorė tė ISIS ndodhen nė vend
Iraku: 7 mijė bashkėpunėtorė tė ISIS ndodhen nė vend
Share
10 Korrik 2017 - 08:06
Bota
Bilanci nė Mosul, 50 mijė banesa tė shkatėrruar, 900 mijė tė evakuar
Bilanci nė Mosul, 50 mijė banesa tė shkatėrruar, 900 mijė tė evakuar
Share
09 Korrik 2017 - 19:10
Bota
Kryeministri i Irakut shpall fitoren kundër ISIS dhe çlirimin e Mosulit
Kryeministri i Irakut shpall fitoren kundër ISIS dhe çlirimin e Mosulit
Share
29 Qershor 2017 - 12:37
Bota
​Irak, forcat ushtarake rimarrin xhaminë simbol të Mosulit
​Irak, forcat ushtarake rimarrin xhaminë simbol të Mosulit
Share

Rezultate të tjera


Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40