Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tag: "ismail kadare"
22 Janar 2018 - 16:53
Kulture
Studiuesja Kineze Ke Jing:Kadare gjeni, por ka retushuar veprėn
Studiuesja Kineze Ke Jing:Kadare gjeni, por ka retushuar veprėn
Share
10 Janar 2018 - 12:01
Kulture
Njė tjetėr diamant pėr Ismail Kadaren,fiton ēmimin 'Nonino 2018'
Njė tjetėr diamant pėr Ismail Kadaren,fiton ēmimin 'Nonino 2018'
21 Nentor 2017 - 08:30
Dossier
Proza e Kadaresë/Rusja në vendin që mezi mjafton për varret e banorëve të tij
Proza e Kadaresë/Rusja në vendin që mezi mjafton për varret e banorëve të tij
Share
16 Nentor 2017 - 17:51
Kulture
Panairi, Eric Faye: Si u njoha me Kadarenė kur ishte ne ekzil
Panairi, Eric Faye: Si u njoha me Kadarenė kur ishte ne ekzil
Share
19 Shtator 2017 - 19:02
Politike
Kryeministri Rama në OKB, foto me Bushatin e vajzën e Kadaresë
Kryeministri Rama në OKB, foto me Bushatin e vajzën e Kadaresë
16 Gusht 2017 - 08:16
Kulture
Romani "Kronikė nė gur" i Kadaresė botohet nė Sllovaki
Romani "Kronikė nė gur" i Kadaresė botohet nė Sllovaki
06 Gusht 2017 - 18:05
Aktualitet
Letra e Kadaresë për diktatorin Hoxha, Ngjela mbron shkrimtarin 
Letra e Kadaresë për diktatorin Hoxha, Ngjela mbron shkrimtarin 
03 Gusht 2017 - 10:47
Dossier
Kadrie Kadare: Ismaili sajoi historinë historinë e sëmundjes time mendore
Kadrie Kadare: Ismaili sajoi historinë historinë e sëmundjes time mendore
03 Gusht 2017 - 08:02
Dossier
Pėrgjimet/Shoqja e motrės sė  Kadaresė: Enveri ėshtė pederast
Pėrgjimet/Shoqja e motrės sė  Kadaresė: Enveri ėshtė pederast
01 Gusht 2017 - 20:16
Dossier
Motra e Ismail Kadaresė: Unė me librat e Enverit s’shkoj as nė hale
Motra e Ismail Kadaresė: Unė me librat e Enverit s’shkoj as nė hale
01 Gusht 2017 - 07:43
Dossier
Dokumenti/Ja ēfarė thoshte motra e Kadaresė kundėr regjimit
Dokumenti/Ja ēfarė thoshte motra e Kadaresė kundėr regjimit
29 Korrik 2017 - 11:29
Dossier
Çfarë e shtyu Kadarenë t’i shkruajë letër Enver Hoxhës me 2 prill 1980
Çfarë e shtyu Kadarenë t’i shkruajë letër Enver Hoxhës me 2 prill 1980
22 Qershor 2017 - 13:40
Kulture
Ljarja:Puna me Kadarenė e aktorėt e mėdhenj nė filmin 'Radiostacioni'
Ljarja:Puna me Kadarenė e aktorėt e mėdhenj nė filmin 'Radiostacioni'
15 Qershor 2017 - 18:02
Kulture
Regjisori italian i ‘Gjeneralit’ tė Kadaresė befasohet nga Bunk’Art1
Regjisori italian i ‘Gjeneralit’ tė Kadaresė befasohet nga Bunk’Art1
Share
11 Maj 2017 - 10:19
Politike
Letra e Kadaresė pėr Vlahutin Hahn falenderon shkrimtarin
Letra e Kadaresė pėr Vlahutin Hahn falenderon shkrimtarin
Share
10 Maj 2017 - 17:32
Aktualitet
Kėrcėnimi nga Myftaraj, Kadare letėr Vlahutin: Pėrulem para jush!
Kėrcėnimi nga Myftaraj, Kadare letėr Vlahutin: Pėrulem para jush!
11 Prill 2017 - 09:23
Kosova
Ismail Kadare: E dija 6 muaj para se NATO do të sulmonte Serbinë
Ismail Kadare: E dija 6 muaj para se NATO do të sulmonte Serbinë
10 Prill 2017 - 09:54
Kulture
​Debati/Ismail Kadare kundėr filmave tė regjimit komunist
​Debati/Ismail Kadare kundėr filmave tė regjimit komunist
09 Prill 2017 - 19:02
Analiza
Mbi debatin e panevojshëm Kadare- Lubonja dhe hapja e dosjeve
Mbi debatin e panevojshëm Kadare- Lubonja dhe hapja e dosjeve
Share
06 Prill 2017 - 11:48
Kulture
Kadaresė i jepet 'Letėrsia Shqipe': I lumtur qė marr ēmim nė Kosovė
Kadaresė i jepet 'Letėrsia Shqipe': I lumtur qė marr ēmim nė Kosovė

Rezultate të tjera


Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16