Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:38 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tag: "komunizmi"
08 Nentor 2017 - 15:14
Bota
27 vjet nga rënia e murit të Berlinit në Gjermani
27 vjet nga rënia e murit të Berlinit në Gjermani
31 Tetor 2017 - 09:01
Dossier
Mit’hat Zaēe: Si pushkatuam nė  fshehtėsi buzė liqenit, dy durrsakė
Mit’hat Zaēe: Si pushkatuam nė  fshehtėsi buzė liqenit, dy durrsakė
10 Tetor 2017 - 12:06
Politike
Lulzim Basha: T’u presim rrugën komunistëve nga drejtimi i vendit
Lulzim Basha: T’u presim rrugën komunistëve nga drejtimi i vendit
10 Tetor 2017 - 11:46
Politike
Krimet e komunizmit, Rama: Ta ēlirojmė Kuvendin nga ndotja
Krimet e komunizmit, Rama: Ta ēlirojmė Kuvendin nga ndotja
15 Shtator 2017 - 22:02
Kulture
​Sabiha Kasimati, kthehet vepra e doktoraturės nga Italia
​Sabiha Kasimati, kthehet vepra e doktoraturės nga Italia
Share
13 Shtator 2017 - 09:15
Dossier
Jup Kazazi,lėvizjet nė veri pėr t'u ngritur kundėr komunizimit
Jup Kazazi,lėvizjet nė veri pėr t'u ngritur kundėr komunizimit
21 Mars 2017 - 19:31
Kulture
E kaluara komuniste debat nė prezencėn e OSBE-sė
E kaluara komuniste debat nė prezencėn e OSBE-sė
Share
14 Mars 2017 - 08:49
Kulture
Mebi Fico, aristokratja qė jetoi si e tillė edhe gjatė regjimit komunist
Mebi Fico, aristokratja qė jetoi si e tillė edhe gjatė regjimit komunist
13 Mars 2017 - 20:30
Analiza
Më mirë në ekran fillërojtësi  ​Dedë sesa Enca dhe Noizi
Më mirë në ekran fillërojtësi  ​Dedë sesa Enca dhe Noizi
20 Shkurt 2017 - 13:47
Aktualitet
Gruaja e poetit Havzi Nela kërkon hapjen e dosjeve të komunizmit
Gruaja e poetit Havzi Nela kërkon hapjen e dosjeve të komunizmit
19 Shkurt 2017 - 08:30
Dossier
Gaqo Peci,tragji-komedia komuniste qė pėrpiu jetėn e gjuhėtarit korēar
Gaqo Peci,tragji-komedia komuniste qė pėrpiu jetėn e gjuhėtarit korēar
15 Shkurt 2017 - 08:11
Dossier
Kokalari mė 1945: Mbi 1 mijė tė pushkatuar, diktaturė e tmerrshme
Kokalari mė 1945: Mbi 1 mijė tė pushkatuar, diktaturė e tmerrshme
Share
13 Shkurt 2017 - 15:58
Aktualitet
Qindra ish tė pėrndjekur pa pension nuk u njihen vitet e punės nė miniera
Qindra ish tė pėrndjekur pa pension nuk u njihen vitet e punės nė miniera
Share
31 Janar 2017 - 07:52
Analiza
Surpriza: Dita e Kujtesės ekziston por e kanė harruar
Surpriza: Dita e Kujtesės ekziston por e kanė harruar
26 Janar 2017 - 13:32
Politike
Patozi: Tė hapen dosjet pėr 140 deputetė e drejtues tė mediave
Patozi: Tė hapen dosjet pėr 140 deputetė e drejtues tė mediave
19 Janar 2017 - 07:47
Dossier
Terrusi:Pse viktimat e komunizmit s'trajtohen njėsoj si ato tė Shoah?
Terrusi:Pse viktimat e komunizmit s'trajtohen njėsoj si ato tė Shoah?
10 Janar 2017 - 08:12
Dossier
Gasper Ēurēia, Lui Armstrongu  shqiptar, qė e shpėrfilli komunizmin
Gasper Ēurēia, Lui Armstrongu  shqiptar, qė e shpėrfilli komunizmin
25 Dhjetor 2016 - 10:44
Dossier
Luis De Roza, komunizmi e pluralizmi çfarë bënë për çështjen arbëreshe
Luis De Roza, komunizmi e pluralizmi çfarë bënë për çështjen arbëreshe
Share
23 Dhjetor 2016 - 13:38
Lajme tė mira
Fashion nė Bunk'Art 1, ja si visheshin nė kohėn e diktaturės
Fashion nė Bunk'Art 1, ja si visheshin nė kohėn e diktaturės
Share
10 Dhjetor 2016 - 10:56
Dossier
Njė leksion pėr shqiptarėt qė lėngojnė nga dogmat e sė shkuarės komuniste
Njė leksion pėr shqiptarėt qė lėngojnė nga dogmat e sė shkuarės komuniste

Rezultate të tjera


Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298