Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:21 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Tag: "trupi"
13 Shkurt 2017 - 19:42
Aktualitet
U mbyt para 9 ditėsh nė Lumin Fan, gjendet trupi i 54-vjeēarit
U mbyt para 9 ditėsh nė Lumin Fan, gjendet trupi i 54-vjeēarit
Share
12 Nentor 2016 - 11:17
Lajme-THASHETHEM
​Emily Ratajkowski: Trupi im zgjedhja ime
​Emily Ratajkowski: Trupi im zgjedhja ime
Share
21 Maj 2016 - 18:06
Shendetesi
10 HILE si tė keni trupin e njė  BALERINE pa shumė pėrpjekje
10 HILE si tė keni trupin e njė  BALERINE pa shumė pėrpjekje
20 Tetor 2015 - 16:22
Shendetesi
Lani trupin me sapun?! Ja çfarë po i bëni shëndetit tuaj
Lani trupin me sapun?! Ja çfarë po i bëni shëndetit tuaj
12 Tetor 2015 - 16:44
Vip
FOTO/ Vin Diesel: Për të gjithë ata që donin të shihnin trupin e babait
FOTO/ Vin Diesel: Për të gjithë ata që donin të shihnin trupin e babait
Share
07 Tetor 2015 - 12:29
Vip
Vin Diesel nuk duket më kështu Ç'ka ndodhur me fizikun e aktorit?!
Vin Diesel nuk duket më kështu Ç'ka ndodhur me fizikun e aktorit?!
Share
16 Shtator 2015 - 16:59
Vip
Rozana Radi akuzon gazetarët: Mos bëni gam gam...
Rozana Radi akuzon gazetarët: Mos bëni gam gam...
Share
11 Shtator 2015 - 12:58
Lajme-THASHETHEM
Manjola Nallbani në formë fizike të shkëlqyer, sfidon koleget
Manjola Nallbani në formë fizike të shkëlqyer, sfidon koleget
Share
09 Shtator 2015 - 17:25
Lajme-THASHETHEM
Aulona Musta në formë të përkryer 1 vit pas lindjes, ja mesazhi i saj
Aulona Musta në formë të përkryer 1 vit pas lindjes, ja mesazhi i saj
Ajo postoi një foto në llogarinë e sja në Instagram ku dallohej fare qartë barku i sheshtë dhe shpjegoi eksperiencën e saj për të gjithë ata që luftonin me peshën apo që kërkojnë të arrijnë idealin e bukurisë, gjë që në fakt, sipas saj, nuk ekziston.
#11monthspostpartum trupi im eshte edhe me mire sec ishte para lindjes. Kjo do te thote qe mjafton pak deshire dhe vullnet dhe secila mund te kete trupin qe do. E theksoj, trupin qe do dhe e ben te ndihet mire me veten. Kam degjuar shpesh qe femrat vihen ne presion pas lindjes, per te ardhur ne forme. Nuk e mendoj keshtu. E rendesishme eshte qe te kemi trupin qe duam. Ama duhet të kuptojme diccka që “trupi që secila prej nesh do të ketë” ndryshon shumë nga femra në femër. Perceptimi që ne kemi për atë që është e bukur është shumë personal. Mua psh më pëlqejnë shumë vajzat me trup muskuloz, pamje që për dikë tjetër nuk është dhe aq e bukur për syrin. Ka vajza që I pëlqen të jenë të kolme, ka të tjera që pëlqejnë të jenë të dobta, ka që pëlqejnë të kenë vithet e mëdha, e të tjera që pëlqejnë të kenë barkun me breshk. Është kaq personale e gjitha kjo, saqë mendoj se askush nuk duhet të influencohet nga disa standarte bukurie që vendos një reklamë, një videoklil, apo një imazh I caktuar. Ama, ka diccka. Në momentin që në shohim një femër me një trup të bukur dhe në të njëjtën kohë ndjejmë keqardhje për trupin tonë, do të thotë që jemi të pakënaqur. Dhe nëse jemi të pakënaqur, atëherë cc’të keqe ka të punosh dhe investosh për të arritur trupin që dëshiron? Unë për vete këtë gjë kam dhjetë vjet që e bëj, ndjek një regjim të rregullt ushqimor e stërvitor dhe padyshim që e kam bërë gjatë dhe pas shtatzënizë (fal edhe @mihabodytec_albania ) më ka ndihmuar të kem trupin që unë dua. Jo trupin e X, apo Y, por trupin që më bën mua të ndihem mirë! Pse nuk e provoni edhe ju? Te beni ate qe ju ben ju te ndiheni mire, jo per te tjeret, por per vetem tuaj! #loveyourself #loveyourbody #stayfit #exercise #healthyliving
Share
08 Shtator 2015 - 10:38
Shendetesi
Shkencëtarët: Ja testi që tregon  sesa i vjetër është trupi ynë 
Shkencëtarët: Ja testi që tregon  sesa i vjetër është trupi ynë 
Share
21 Korrik 2015 - 20:23
Metronews
Humbet 90 kg, poston foto të trupit dhe nuk është aspak pamje e bukur
Humbet 90 kg, poston foto të trupit dhe nuk është aspak pamje e bukur
Share
21 Korrik 2015 - 13:42
Shendetesi
9 gjëra që nuk i dinit për trupin tuaj ndërsa fle
9 gjëra që nuk i dinit për trupin tuaj ndërsa fle
Share
20 Korrik 2015 - 17:23
Vip
Fotolajm/ Olta Gixhari ekspozon trupin...Në formë apo jo?
Fotolajm/ Olta Gixhari ekspozon trupin...Në formë apo jo?
Share
25 Maj 2015 - 22:28
Kulture
Ēfarė ndodh kur torturojmė trupat tanė vetėm pėr hir tė bukurisė
Ēfarė ndodh kur torturojmė trupat tanė vetėm pėr hir tė bukurisė
Share
23 Maj 2015 - 08:36
Shendetesi
3 rregullat për muskujt të fortë  që të parandaloni plakjen
3 rregullat për muskujt të fortë  që të parandaloni plakjen
Share
02 Maj 2015 - 08:19
Shendetesi
Studimi/ Si mund tė humbėsh peshė duke ngrėnė gjithēka
Studimi/ Si mund tė humbėsh peshė duke ngrėnė gjithēka
Share
19 Maj 2014 - 11:41
Lajme-THASHETHEM
Kim Kardashian para dasmės  rikthen trupin e saj tė pėrkryer 
Kim Kardashian para dasmės  rikthen trupin e saj tė pėrkryer 
Share
14 Prill 2014 - 16:34
Metronews
Qëndrimi gjatë në Facebook ul  pëlqimin e femrave për trupin e tyre
Qëndrimi gjatë në Facebook ul  pëlqimin e femrave për trupin e tyre
05 Janar 2014 - 16:04
Shendetesi
Përkëdhelja ndaj fëmijës përmirëson masën trupore 
Përkëdhelja ndaj fëmijës përmirëson masën trupore 
Share
07 Tetor 2013 - 16:45
Lajme-THASHETHEM
Mëngjeset dinamike të Afërdita Dreshaj
Mëngjeset dinamike të Afërdita Dreshaj

Rezultate të tjera


Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 27/07/2017, Viti VII - NR.175