Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tag: "xi jinping"
08 Nentor 2017 - 14:04
Bota
Trump në Kinë, bisedime për tensionet me Korenë e Veriut
Trump në Kinë, bisedime për tensionet me Korenë e Veriut
Share
12 Gusht 2017 - 19:12
Bota
​Konflikti SHBA- Korea e Veriut Kina: Mos pėrkeqėsoni situatėn
​Konflikti SHBA- Korea e Veriut Kina: Mos pėrkeqėsoni situatėn
Share
02 Gusht 2017 - 00:14
Bota
Shefi i Pekinit: Kėrkojmė paqe, duhet tė ruajmė unitetin tonė  
Shefi i Pekinit: Kėrkojmė paqe, duhet tė ruajmė unitetin tonė  
Share
06 Korrik 2017 - 13:18
Bota
Xi Jinping do të ndihmojë për suksesin e G20-ës
Xi Jinping do të ndihmojë për suksesin e G20-ës
Share
04 Korrik 2017 - 15:00
Bota
Putin takon presidentin kinez, për forcimin e lidhjeve mes dy fuqive
Putin takon presidentin kinez, për forcimin e lidhjeve mes dy fuqive
Share
12 Prill 2017 - 11:30
Bota
Kina ndal Donald Trump: Kriza me Penianin, zgjidhje paqėsore
Kina ndal Donald Trump: Kriza me Penianin, zgjidhje paqėsore
Share
05 Prill 2017 - 12:40
Bota
Koreja e Veriut nuk ndalet lëshon një tjetër raketë balistike
Koreja e Veriut nuk ndalet lëshon një tjetër raketë balistike
Share
10 Shkurt 2017 - 11:17
Bota
Telefonata historike,Trump-Jinping: OK politikës së një Kine të vetme
Telefonata historike,Trump-Jinping: OK politikës së një Kine të vetme
Share
18 Janar 2017 - 16:01
Lajme tė mira
Nga 1 $ i Trump deri te milionat e Merkel,sa paguhen liderët botërorë
Nga 1 $ i Trump deri te milionat e Merkel,sa paguhen liderët botërorë
Share
04 Nentor 2015 - 10:12
Bota
Kinë-Tajvan: Takim historik mes dy presidentëve mbas 66 vitesh
Kinë-Tajvan: Takim historik mes dy presidentëve mbas 66 vitesh
Share
26 Shtator 2015 - 11:54
Bota
Marrëveshja për sulmet kinebertike Obama takohet me presidentin kinez
Marrëveshja për sulmet kinebertike Obama takohet me presidentin kinez
Share
25 Shtator 2015 - 16:24
Bota
SHBA dhe Kina marrëveshje  historike mbi ndryshimet klimatike 
SHBA dhe Kina marrëveshje  historike mbi ndryshimet klimatike 
Share
03 Shtator 2015 - 01:51
Bota
Kinė, paradė ushtarakė nė kujtim   tė humbjes sė Japonisė nė luftė
Kinė, paradė ushtarakė nė kujtim   tė humbjes sė Japonisė nė luftė
22 Nentor 2014 - 09:20
Diplomaci
65 vjetori i marrëdhënieve me Kinën Nishani letër homologut Xi Jinping
65 vjetori i marrëdhënieve me Kinën Nishani letër homologut Xi Jinping
08 Qershor 2013 - 09:13
Bota
Obama takon homologun e tij kinez, thirrje pėr bashkėpunim
Obama takon homologun e tij kinez, thirrje pėr bashkėpunim
Share
15 Nentor 2012 - 09:04
Bota
Kina ndryshon lidership, Xi Jinping  nė krye tė Partisė Komuniste
Kina ndryshon lidership, Xi Jinping nė krye tė Partisė Komuniste
Share
14 Nentor 2012 - 14:13
Bota
Kinė, mbyllet Kongresi i Partisė  Komuniste, Jinping Sekretari i ri
Kinė, mbyllet Kongresi i Partisė Komuniste, Jinping Sekretari i ri
Share

Rezultate të tjera


Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298