Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Kosova
10 Tetor 2017 - 09:06 | përditesuar në 09:09
Albin Kurti rrezikon të arrestohet,
çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë
Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupu, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli duhet të paraqiten sot para gjykatës, për të zhvilluar seancën e radhës mbi akuzat për gazin lotsjellës në Kuvend, të hedhur më 16 dhjetor 2015.

Në seancën e kaluar, kryetari i trupit gjykes, Beqir Kalludra, urdhëroi sjelljen me detyrim të Kurtin e Kadaj-Bujupit. Në këtë mënyrë, nëse Kurti nuk paraqitet sot në seancën gjyqësore, ai mund të arrestohet, raportojnë mediat vendase.

Në seancë të ftuar në cilësinë e dëshmitarëve ishin deputetët e koalicionit PAN, Blerta Deliu, Flora Brovina e Bekim Haxhiu, njëkohësisht edhe të dëmtuar në këtë proces gjyqësor.

Prokuroria pretendon se Deliu, Brovina e Haxhiu, kanë pësuar lëndime të lehta trupore nga gazi lotsjellës i aktivizuar në Kuvend nga kolegët e Vetëvendosjes.

Redaksia Online

D.Ç./Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246