Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Kosova
03 Tetor 2017 - 15:53 | përditesuar në 01:09
Kosovë, Milaim Zeka përfshihet
në një skandal tjetër
Pas sherrit në studio të Milaim Zekës mediat transmetojnë  se deputeti është përfshirë në një skandal tjetër.
 
Nëpërmjet një agjencie punësimi Milaim Zeka së bashku me bashëpunëtorin e tij Ilir Krasniqi, ka tentuar të dërgojë 20 kosovarë për punë në Gjermani  nëpërmjet vizave, por e gjithë skema  ka rezultuar të jetë  një mashtrim i madh.
 
Mediat kosovare transmetojnë  se aplikantët kanë paguar nga 50 euro deri në 3500 euro për një vizë pune, ndërsa  kjo lloj skema nuk është finalizuar me sukses.
 
 
Redaksia Online
N.M/Shqiptarja.com

 

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Kaskanini Ketoj jepi nje tas me grosh te kuqe pa zjer mir dhe lere te bej xhiro neper pyll se ne qytet qelb dynjan .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246