Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:10 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Kosova
12 Tetor 2017 - 22:59 | përditesuar në 23:05
Meta: Demarkacioni me Malin
e Zi tė zgjidhet me maturi
Presidenti i Shqipėriė, Ilir Meta gjatė qėndrimit nė Kosovė  ka komentuar  ēėshtjen e demarkacionit me Malin ne Zi.

Meta ka thėnė se kjo ēėshtje  ėshtė shumė e rėndėsishme pėr  tė dyja vendet dhe se zgjidhja e saj duhet tė bėhėt nė mėnyrė tė menēur dhe parimore.

Gjatė takimeve  me krerėt mė tė lartė tė Kosovės Meta e ka cilėsuar se zgjidhja e kėsaj  ēėshtje i zhbllokon rrugėn Kosovės pėr  liberalizimin e vizave.

Gjithashtu Meta nė pikėpamjen e tij,  nė kohėn e fushatės nuk mund tė gjendet njė zgjidhje, pasi angazhimet elektorale duan kohėn dhe mundin e tyre.

Zgjidhja do t’i krijojė mundėsi tė tjera Kosovės, pasi njė problem mė pak me fqinjėt do tė thotė njė hap pėrpara nė arenėn ndėrkombėtare.

Redaksia Online
N.M/Shqiptarja.com

 

 

 

 

 

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Deputetja 23 vjeēare Floida Kėrpaēi:S'​pres asgjė nga kjo qeveri
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/10/2017, Viti VII - NR.245