Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Kosova
19 Maj 2012 - 13:31
Vrasja e Jusuf Gërvallës, E bija:
Pas 20 vjetësh ende e pazbardhur
KOSOVE- Vazhdojnë ende polemikat dhe diskutimet mbi vrasjen e Jusuf Gërvallës, Bardhosh Gërvallës dhe të Kadri Zekës në janar të vitit 1982 në Untergruppenbach të Gjermanisë. Familjarët e Jusuf Gërvallës shohin me dyshim pretendimet për autorët e vrasjes së trefishtë. 

E bija e Jusuf Gërvallës, Donika, ka hedhur poshtë deklaratat e bëra nga njëri prej themeluesve të Lëvizjes Popullore të Kosovës (LPK), Ibrahim Kelmendi, i cili kohët e fundit ka akuzuar Riza Salihun si vrasësin e Gërvallajve dhe të Kadri Zekës. Në një intervistë për emisionin “Press-ing”, të KTV-së, Donika Gërvalla ka deklaurar se, di shumë gjëra lidhur me vrasjen e 17 janarit 1982, në Untergruppenbach të Gjermanisë, ndërsa ka dhënë edhe vlerësimin e saj për emrat që përmenden, përfshirë Ibrahim Kelmendin dhe Riza Salihun. 
Për Ibrahim Kelmendin ka deklaruar se, ka një talent që të vërtetat e vogla t’i ndërlidhë me gënjeshtra të mëdha, ndërsa Riza Salihun e ka cilësuar si dinak dhe tinëzar dhe vjedhës të postës së babait të saj. 

(jd/shqiptarja.com)

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171