Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Kosova
08 Tetor 2017 - 15:33 | përditesuar në 15:37
Zėdhėnėsja e KE:Dialogu Kosovė
Serbi me bashkėpunimin e SHBA
Dialogu mes Kosovės dhe Serbisė, qė po zhvillohet me ndėrmjetėsimin e Bashkimit Evropian, gjithmonė e ka pasur pėrkrahjen e Shteteve tė Bashkuara dhe ky bashkėpunim do tė vazhdojė edhe mė tej, tha zėdhėnėsja e Komisionit Evropian, Maja Kocijanēiē.

“SHBA-tė gjithmonė e kanė pėrkrahur dialogun, i cili po ndėrmjetėsohet nga BE-ja dhe bashkėrisht do tė vazhdojmė bashkėpunimin e ngushtė nė Ballkanin Perėndimor”, tha Kocijanēiq, pėr agjencinė “Beta”,  duke komentuar deklaratat e zyrtarėve shtetėror tė Kosovės dhe mediave pėr pėrfshirjen e SHBA-ve nė dialogun mes Kosovės dhe Serbisė, pėrcjell Telegrafi.

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka deklaruar gjatė kėsaj jave se nga zėvendėspresidenti Amerikan, Mike Pence, ka marrė premtim se SHBA-tė do tė pėrfshihen drejtpėrdrejt nė dialogun Kosovė-Serbi. /Telegrafi

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246