Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
05 Prill 2013 - 15:51
Rikthehet Bujar Qamili
në një koncert recital
Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Bujar Qamili, do të japë sonte një koncert recital live në Pallatin e Kongreseve.

Këngëtari rikthehet pas pesë vitesh me një koncert recital, në të cilin nuk do të mungojnë dhe shumë të ftuar si Zyliha Miloti, Gëzim Kruja, Besnik Çinari, Muhamet Çekini dhe parodistët e Vlorës.

Gjithashtu nga këngëtarët do të jenë të ftuar grupi i këngëtarëve shkodranë të njohur për këngën e tyre, por listës së këngëtarëve i shtohet edhe Artiola Toska dhe Shkëlzen Jetishi (Xeni).

Koncerti vjen me titullin "Aroma e këngës popullore". Janë rreth 18 këngë që do të interpretohen në këtë koncert recital dhe një pjesë e madhe e këngëve do të jenë live. Nuk mungojnë dhe artistët e Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore.

“Do të kemi dhe duete, dhe janë këngë të reja që nuk janë interpretuar më herët. Janë kompozime të reja vetëm për këtë recital, si me Artiolën, por dhe me Shkëlzenin”, është shprehur në një deklaratë për mediat Qamili.

Sipas organizatorëve të koncertit, ka pasur një interes të madh për biletat dhe janë shitur mbi 2030 copë.

(atsh/ad.ti/shqiptarja.com)

10 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16