Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
09 Gusht 2017 - 13:44
Ermonela Jaho shkëlqen në Spanjë
mediat e krahasojnë me Maria Callas
Sopranoja  shqiptare me famë ndërkombëtare Ermonela Jaho shkëlqen në skenën e Festivalit Peralade në Spanjë.

Në edicionin e 31- të këtij festivali kanë marrë pjesë artistët më me ndikim nga e gjithë bota.

Ermonela Jaho ka mrekulluar audiencën spanjolle  në shfaqjen operistike “Madame Butterfly’.

Kanë qënë pikërisht mediat spanjolle të cilat e kanë vlerësuar artisten shqiptare duke e krahasuar me Maria Callas, një krahasim ky që e ngre edhe më shumë figurën e sopranos e cila ka pushtuar tashmë skenat më prestigjioze në të gjithë botën.

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com
 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Balla: Llalla ikėn nė 7 dhjetor Kryeprokurori i ri i pėrkohshėm
Studiuesi Belushi-Ramës: Krijo dikasterin ministerial për arbëreshët
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 10/12/2017, VITI VII- NR.292