Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
11 Shtator 2017 - 17:01 | përditesuar në 17:11
“Narēizi” i Roland Saros ēel
sezonin ne Teatrin Eksperimental
 “Narēizi” i realizuar nga Roland Saro ka ēelur sezonin artistik nė Teatrin Eksperimental Kujtim Spahivogli.

Pas suksesit qė shėnoi premiera nė Teatrin e Kukullave nė Pogradec dhe dy shfaqjeve nė Tiranė do tė vijojė tė jepet edhe nė datat  16 dhe 17 Shtator.

Aktori Roland Saro mishėron pwrmes shfaqjes disa nga figurat mė tė rėndėsishme tė artit, letėrsisė dhe historisė botėrore si Viktor Hygo, Roberto Benigni, Ēaplin, Poradeci, Mitrush Kuteli, Kipling e Osho.

I shoqėruar me kitarė nga Franc Korumi dhe me konsulentin e regjisė & dramaturgjisė sė kėsaj vepre Drini Ajdinlli, Rolandi do tė sjell nė fundjavė pėr publikun njė shfaqje tė veēantė.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Edi Rama: Ligji i Luftės nga Greqia do t'i mbetet historisė
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15