Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
12 Shkurt 2018 - 17:50
Ndahet nga jeta aktori dhe
ish-drejtori i teatrit të Fierit
Është ndarë nga jeta një nga aktorët më të spikatur në skenën e teatrit të Fierit. Ditën e sotme është shuar Xhelal Hoxha, i njohur edhe si ish-drejtori i teatrit Bylis në Fier.

Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë zyra e shtypit të teatrit fierak, të cilin e ka cilësuar si një nga drejtuesit më të spikatur të teatrit Bylis për disa vite me radhë.

“Me keqeardhje te thelle, trishtim e dhimbje ju njoftojme largimin nga ne te nje prej drejtuesve me te spikatur te Teatri Bylis Fier, mikut tone, Xhelal Hoxha. Gjithmone do e kujtojme me mirenjohje e respekt. Lamtumire i dashur mik!”, thuhet në njoftimin e teatrit.

s.k/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63