Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
13 Shtator 2017 - 11:48 | përditesuar në 12:26
Skandali tek 'Marubi', Kumbaro
pėr Report Tv:Po e shqyrtojmė
Skandal nė muzeun “Marubi” kėrcime mbi tavolina
Megjithėse Report TV publikoi tė henėn, fotot e skandalit nė Muzeun Marubi nė Shkodėr i pėrdorur pėr festė private nga drejtori kėtij institucioni, ende nuk ka njė veprim konkret ndėshkues nga Ministria e Kulturės.

Report TV pėr kėtė skandal pyeti ministren e Kulturės Mirela Kumbaro.

"Nuk ka patur leje nga Ministria. Po merren masat proceduriale pėr ta ndjekur mė tej" shprehet Kumbaro.

Mbetet e paqartė se pėrse i duhet edhe mė shumė kohė kėsaj ministrije pėr tė ndėrmarrė veprime konkrete pėr kėtė skandal nė Muzeun Marubi.

Ndėrtimi kėtij muzeu i ka kushtuar 700.000 euro takspaguesve shqiptarė.

Nga fotot e siguruara prej Report TV tregohet se ambientet e kėtij muzeu janė pėrdorur pėr njė festė pėr nder tė mikeshės sė drejtorit  Kristi Kola e cila aktualisht ėshtė anėtare e Kėshillit Bashkiak.

Luēiano Bedeni drejtor i muzeut sėbashku me miqtė e anėtares sė Kėshillit Bashkiak tė Shkodrės i kanė uruar largimin e saj drejtė Italisė, por nė njė ambient shumė tė veēantė, nė atė tė muzeut ‘Marubi’ nė Shkodėr.

Por nga fotografitė e bėra duket qartė se brenda ambienteve janė pėrdorur pije alkoolike, ndėrsa tė rinjtė e ftuar nė festė kanė kėrcyer edhe mbi tavolinat e muzeut. Drejtori Bedeni i kontaktuar nga Report TV premtoi se do tė dilte shumė shpejt me njė deklatarė.

“Do tė kem shumė shpejt njė deklaratė pėr mediat”ėshtė shprehur Bedeni.

Ende deri kėto momente drejtori Luēiano Bedeni nuk e ka bėrė njė deklaratė tė tillė siē edhe premtoi.

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

4 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
studiozi Me sa u mor vesh deme ne veprat e muzeumit nuk ka pasur. Ma do mendja se do t'i japin nje verejtje me shkrim e do t'i heqin ndonje dite rroge drejtorit dhe me kaq do te mbyllet kjo pune.
avatar
Anonim
vaso Kjo eshte ministre kulture? Pse kaq e thartuar?
avatar
Anonim
redi Pergjigja e kote e ministres se kultures per skandalin ne fjjake tregon cfar lloj makine do drejtoj timonieri
avatar
Anonim
Kuriozi Nuk e dime se sa kohe do ti duhet dr.bedeni(dr.femije) te perfundoje deklaraten per shtyp, por fotove te verteta per dhunim institucioni s,ka nga i shkon..realitet i felliqur i ketyre njerezve..
avatar
Anonim
Paola Asnji koment e jepni
avatar
Anonim
Paola Su ba nami edhe veliaj bani dasmen ne muze.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/02/2018, VITI VIII- NR.43