Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
13 Shkurt 2018 - 11:54 | përditesuar në 12:21
VD/Debati/Rama: Askush s'na jep
dot leksione,artistėt: S'je mbret! 
Artistėt e kanė cilėsuar arrogante pėrgjigjen e kryeministrit Edi Rama lidhur me debatin pėr ndėrtesėn e Teatrit Kombėtar.

Ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, regjisori Kastriot Ēipi, deklaroi se Rama nuk ėshtė mbret dhe se kjo ėshtė njė ēėshtje shumė e rėndėsishme.

“Reagimi i Ramės shumė arrogantė, nuk pranojmė kėshilla nga askush, ai nuk ėshtė mbret. Duhet qė kėto gjėra tė negociohen. Kjo ėshtė njė ēėshtje shumė e rėndėsishme”, tha Ēipi gjatė takimit me avokatin. 

Kryeministri Edi Rama u pėrfshi nė debatin e artistėve me ministren e Kulturės, teksa i kthente pėrgjigje njė komentuesi nė faqen e tij nė 'Facebook', ku i fundit e pyeste nėse i kishte dėgjuar Ndrenikėn dhe Asqeriun. Rama shkruante se nuk i ka dėgjuar dhe se debati ėshtė pa asnjė vlerė, duke shtuar se askush nuk jepte dot leksione.

"Jo Andi nuk i kam degjuar dhe nuk e di cfare plasje kane, po di qe debati per te mbrojtur godinen e rrenuar teatrit, eshte nje debat i stervjeter, i sterlodhur dhe pa asnje vlere e asnje kuptim sot! Sa ka bere qeveria ime per teatrot, muzete, stadiumet ne vetem 4 vjet nuk i kane bere te gjitha qeverite bashke ne 25 vjet! Nuk mjaftojne? Aspak. Por ama leksione te asnje lloji s’na jep dot askush dhe ne keto kater vjet do bejme ende me shume, perfshire edhe Teatrin e Ri Kombetar, duan s’duan ata qe s’dine cfare duan!", shkruante Rama.

d.c./shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63