POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

A ju mbron Edi Rama? Tahiri: S’ka bir k*rve t'më pengojë të gjej drejtësi!/ Saktësimi: S'është mesazh i koduar!

Saimir Tahiri u rikthye në Kuvend sot pas një mungese të gjatë, duke tërhequr një vëmendje të madhe mediatike por edhe politike.

Ai u ndoq fillimisht nga gazetarët në hyrje të Kuvendit, ku u shfaq rreth orës 10 të mëngjesit. Tahiri u mundua t’u shmangej pyetjeve. Brenda në sallë ai u prit me mall nga disa kolegë, ndër të cilëve spikaste ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro që e përqafoi.

Tahiri pati një përplasje me Sali Berishën, i cili teksa dilte nga salla pas vendimit të opozitës për ta braktisur parlamentin, iu afrua deputetit të pavarur dhe nisi ta filmonte.

Pasi doli jashtë, ish-deputeti socialist u ndal përpara gazetarëve.

Gazetari: A do të vazhdoni të vini rregullisht nga ky moment e tutje në Kuvend?

Tahiri: Kur të kem diçka për të thënë, sigurisht, do vij

Ish-ministri i Brendshëm kujtoi një episod të ndodhur sot në sallë, ku ish-kryeministri Sali Berisha që kërkoi largimin e tij, nisi ta filmonte.

Për mua është një ditë e lumtur që më filmoi Saliu, kam motiv ta mirëkuptoj, njeriun që fshiu filmimet në 21 janar, fshiu filmimet e kryeministrisë, sot të më filmojë mua.

Saimir Tahiri

Report TV: Thuhet se po ju mbron Edi Rama, a është e vërtetë?

Tahiri: As më mbron njeri dhe as dua njëri t’më mbrojë. Për mua ka vlerë e vërteta dhe nuk ka vlerë kush mund t’më pengojë në rrugën time për të bërë drejtësi.

Tahiri: Nuk besoj se do të ketë bir nëne dhe bir ku*ve që do të më pengojë që të bëj drejtësi.

Rreth 1 orë pas këtij qëndrimi Saimir Tahiri bëri një sqarim në Facebook, ku akuzoi Sali Berishën dhe mohoi që të ketë përdorur sot ndonjë mesazh të koduar:

Kur gjyqin moral ta ben djalli...keshtu quhet ajo qe degjoj cdo dite nga goja e kujt ka qeverisur 25 vjet duke vrare e duke vjedhur per pushtet.
Pas thuajse 6 muajsh, shkova ne Parlament. 
Kush e ka marre heshtjen time per dorezim, eshte gabuar. Eshte vetem respekt per drejtesine.
Kete rruge do ndjek me durim.
Ndersa me kete historine e mesazheve te koduara qe leshokam une, bjerini shkurt. As me duhet ti coj mesazh njeriu. Dhe po te kem, jam nga ata qe i ben drejteperdrejte.
Me intereson vetem e verteta dhe drejtesia, askush e asgje tjeter.
E nuk do ndalem!

Saimir Tahiri në Facebook

Ish-deputeti socialist, i cili tashmë është i pavarur, pasi PS-ja e hoqi nga grupi i saj, për shkak të hetimit që ka nisur Prokuroria ndaj tij, për përfshirjen e mundshme në trafikun e drogës me bandën e Habilajve, kishte një kohë të gjatë që nuk fliste në publik.

Tahiri rrezikonte të humbiste mandatin e deputetit, në rast se vijonte të mungonte në punimet e seancave të Kuvendit, duke iu afruar afatit maksimal të lejueshëm prej gjashtë muajsh mungesë.

Një ditë më parë, Edi Rama, në praninë e Federica Mogherinit, deklaroi se qeveria është e gatshme të japë autorizimin për arrestimin e tij, në rast se prokuroria do të jepte qoftë një provë të vetme ndaj Tahirit.

/l.q.
Komento

Komente

 • Jeton torre gjoleka: 20/04/2018 12:41

  O gjeo analisti Zvicër të lutem mëso Shqip mëso të shkruash drejt shqip o gjeo analist pa shkoll . Mëso Shqipen e bukur pastaj shkruaj bëj kursin kundra analfabetizmit e pastaj shkruaj sa të duash . Falemnderit për mirkuptimin

  Përgjigju
 • Γιαννης: 20/04/2018 12:10

  DIETË KUSH ËSHTË BIRË KU... SALIU KËTU E 2 DEGATA NË PARLAMENTIN SHANT NJERN SHANT TJETRIN NA NENA NA MOTRA SHANTE ÇA TI DILTE PARAË .

  Përgjigju
 • Fredi: 19/04/2018 22:13

  Nuk ka bir k**e qe te arreston o Saje Qorri, por ka bij nenash qe e duan kete vend dhe te ardhmen e femijeve te tyre qe te cojne serish andej nga ke dale. Kush je ti more qen e biri i qenit qe flet ne kete menyre me popullin tend? Kush je ti more ortaku i Docit qe u vra menjehere mbas takimit me ty tek hyrja e " Komunes se Parisit "? Kush je ti more biri i Lizes qe te kemi pare ne makine me Shullazin? Kush je ti more pis qe tropolenizove policine e shtetit duke bere oficere me llumin e asaj krahine? Kush je ti more biri i Lizes qe drejtoret e policise dhe shume te tjere qe ke promovuar jane ne kerkim nga drejtesia per favorizim dhe trafik kanabisi? Cfare na duhet neve more biri i Lizes se cfare ka bere dhe si flet Saliu? Ketu po flasim per ty more biri i Lizes. Kush je ti more biri i Lizes qe nuk vajte te deshmosh ne prokurori per Gjutajt qe te vendosen tritolin? Kush je ti more biri i Lizes qe te kapen ne makinen e Sotes 800 mij euro cash dhe dy patenta skafesh? Kush je ti more i biri i Lizes qe kishe ne bashkeperdorim makinen tende me trafikantet Habilaj? Kysh je ti more biri i Lizes qe diten kur u arratis Arben Frroku nuk te puninte sistemi Tims? Kush je ti more biri i Lizes qe " tu fsheh" per 4 muaj urdher arresti per Mark Frrokun? Nuk ti permendim dot te gjitha ke " Rastesi " more biri i Lizes. Po flasim per ty ketu more biri i Lizes jo per Saliun qe eshte biri k***e dhe bir qeni. Si guxon na flet dhe neve me kete gjuhe?

  Përgjigju
 • Tani Shkoder: 19/04/2018 18:29

  Ska faj ky qe perdor ate fjalor, eshte fjalori kuvendit te Shqiperise qe eshte ajka e Shqiptareve

  Përgjigju
 • Admin: 19/04/2018 16:29

  Nuk mbron biri i k****s Bq

  Përgjigju
 • gjeo-analisti-zvicer.ff: 19/04/2018 16:11

  vete sistemi turko-arabik i instaluar nga se pari berish,e pastaj ps fatos nano,nuk premton nje shtet juridik,por shtet arabo-afrikan. nuk eshte me penale akuza e saimir tahirit se akuza e iir metes per para sa ka ken 40000 mi euro per nje tender korruptive,dhe fare as qe u ngite akuze ndaj tijë. une jame nga kisova dhe si i ri jame ne perendim,dhe nuk njof asnje politikan te shqiperis dhe kosoves,perpos nga tv e media,perveq ish ibrahim rugoves ne vixitat e tij per mergaten. por nuk ka drejtesi selektive vetem per disa persona,por drejtesia duhet te jete e barabaret per te gjithe,si per qeveritar,si per nje person jo politik. me keto forma e metoda vetem sa fuqizohet trafiku e krime korruocionet,se motivohet dhe frymzohen trafikant e hajdutet,duke shpresuar se do paguajn prokuroret per mos denime. pra duhet nje sistem juridik i mbikqyrur nga jurist e avokat te pavarur e pergjegjes penale qdoher.

  Përgjigju
 • Opinion.: 19/04/2018 15:48

  nje shtet qe nuk ka ushtri per sigurimin e kufijve per mos hyrje dhe dalje trafiku e tregtije ilegale. 2.nje shtet qe nuk ka polici korrekte 3.nje shtet qe nuk ka drejtesi juridike kkrrekte e humane. 4.ajë shtet kapitullon si shteti rama-meta qe vete jane hajdutetvme te poshter. pra duhet nje qeveri e re vetem me etnik shqiptar,se os i ngjane ae 26 vite si nje parti e minoriteteve jo shqiptare.por ...ka shume etni qe flasin perfekt gjuhen shqipe.etni nga ottomanet 3-4 diferent,dhe etni vlleho serbo-magjupe e greke qe fshehen pas gjuhes shqipe.

  Përgjigju
 • Faik: 19/04/2018 15:43

  Po ç'farë keni me SAIMIR TAHIRIN O të Paudhë ?!? Saimiri e mori Policinë të Shkatërruar dhe të RRënuar ! Edhe Uniforma nuk kishin Policat , por vinin Era Qën dhe Era Djersë ngaqë nuk kishin Uniforma Rezervë , lëre pastaj që ato që i kishin , ishin NEILON dhe ju Çirrnin Lëkurën , kurse Saimiri e bëri Policin Shqiptar të duket njësoj si në ITALI dhe GJERMANI !!!! Ata që shajnë SAIMIR TAHIRIN janë KRIMINELË , TRADHËTARË dhe HAJDUTË të Zyrave të Shtetit !! Saimiri nuk Akuzohet për asnjë VJEDHJE dhe KORRUPSION si HAJDUTËT e LesheLisë dhe HAJDUTËT e PDsë . Për mua edhe në qoftëse është marr me DROGË , Saimiri duhet RESPEKTUAR për atë që bëri për Policinë e Shtetit . O Popull mos dëgjoni SHPIFJET dhe Përrallat e PD KRIMIT që nuk lanë FABRIKA dhe UZINA pa Shkatërruar dhe nuk lanë ZYRË SHTETI pa futur DUART e tyre të ZEZA tek PARATË e TaksaPaguesve Shqiptarë! SAIMIR TAHIRI është ËNGJËLL po ta krahasosh me këdo LesheList apo me ata KRIMINELËT e PDsë , që ju kanë zënë PRITA Shqiptarëve Natën , njësoj si SERBËT , biles edhe SERBËT mund të kenë më shumë BESË , sepse të paktën do të vij si Armik ballë për ballë !! RESPEKTE për SAIMIR TAHIRIN që e bëri Policinë e Shtetit njësoj si Policitë e Vendeve të BEsë ! PLAÇIN gjithë ata që e shajnë dhe bëjnë Prokurorin . Mos e rruaj fare SAIMIR sepse Shqiptarët i njohin mirë KRIMBAT HAJDUTË të LesheLisë dhe PDsë ! Rëndësi ka që ti SAIMIR nuk je ke futur dorën në XHEP Shqiptarëve , siç ka bërë LSI GRABITJA dhe PD TRADHËTIA

  Përgjigju
 • Opinion.: 19/04/2018 15:39

  Saimir tahiri nuk ka bere trafik droge pa garantimin e rames dhe gjykates se nuk do denohet. pra i gjithe sistemi i drejtedis ne trafik,dhe duhet liruar tr gjjthe trafikantet,se nuk eshte drejtesi dida ne burg,e disa ne holidej. dhe filluar qdogje nga nje drejtesi e re,dhe strikte,kuptohet me nje qeveri te Re.

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 19/04/2018 14:53

  Populli ka nje proverb shume domethenes: Kur te shajne dije qe je ne rruge te drejte.

  Përgjigju
 • Saranda: 19/04/2018 14:06

  Bir k***e je o plere Po fain e kemi ne bagetite qe te votuam.... Po do vij dita te provohet se sa bir k***e je...

  Përgjigju
 • agim: 19/04/2018 13:56

  Gezim kur nje parti fiton votat esht partia qe emron ministrat ne shqipri esht koza nostra me e fot nga drejtesia me vjen keq per sotin donald lu qe lodhet duke u shprehur te luftoim korrupsionin shpresoi qe nje dit shbaja e perndimi te largohe nje dit sa me shpejt e te shohim se kush jan kta bijet e (nenave te mira).

  Përgjigju
 • shqiptar: 19/04/2018 13:53

  I ziu popull kujt I ka dhene mandat deputeti. Po ta degjonte Konica e Noli kte si flet do ngriheshin nga varri. Paska shkruar dhe koment per veten me emrin Elona. I ziu ti burrerohu o I shkrete se femi mbte dhe 40 vjec.

  Përgjigju
  • shqiptar: 20/04/2018 23:47

   Zoterinj ideja eshte qe te mos marrim si shembull te kqijat qe ka kalu ky vend Saliu Fatosi apo kushdo tjeter sepse nese bejme ate ateher skemi pse ankohemi nga c ka ndodhur dhe ndodh ne kete vend krahasimet mendoj une duhet ti bejme me boten qe te mund ti afrohemi sadopak standartit qe ata kane perndryshe do ngelemi gjithmone dekada prapa.

  • Tirona: 19/04/2018 20:14

   Konica dhe Noli do ngriheshin nga varri por akoma se kane marre vehten nga ato qe kane degjuar nga Sali shpellari gjate gjithe ketyre viteve dhe nga salla e parlamenti biles.

  • Ehhhhh: 19/04/2018 19:01

   Po ca ke o shqipo ai sala e te tjere kete gjuh flasin perdite ju e paskeni problem se foli ky keshtu. Keto lloj fjalimesh jane norm tani

 • eMIGRANTI: 19/04/2018 13:51

  Hajde ish krimineldeputet hajde. Te lumt goja o injorant se ke fatin qe jeton ne shqiperi ku shqipetaret e shkrete jeton me perralla.

  Përgjigju
 • Eri: 19/04/2018 13:26

  Po shet po*dh ky legen se ska shance nje politikan ne bot te flas ne kete menyr perpara popullit femive nenave dhe grave po turp ti vi keti kelyshi k*rve . Se e kanabizoi shqiperin perkrahu gjith klanet e droges ne vlor e shqiperi tani del e flet si arogant nje deputet i kuvendit , ky bandit dyhet te jet ne burg se ja kan zbardh pergjimet italianet , nuk e di ky qe per nje te permendur emrin ne pergjime kan mar burg cuna ne itali kurse ky kriminel me stamp mafjoze nuk e la edi rama te shkonte ne burg se ka prova te bindshme qe ishte 100%i lidhur me habilajt me makinen qe ikte artani jasht kalonte ne dogan e kthehej sajmiri ca prova doni me qe me makinen ka vajt mojsiu njemi jer ne itali makina ne emrin e sajmirit ne ate koh ca prova do me ram krimineli , hapni syt o popull shikoni nga po qeveriseni se do vi dit qe me ne mjerim donjeni

  Përgjigju
  • skenderbe: 19/04/2018 13:49

   po a ka njeri qe ka fol me ndyre se sala mi eriana..apo nuk e quajti ne sy te gjithe shqiptarve ina ramen l***e bulevardi..ca mostrash jen

 • MINUSHE: 19/04/2018 13:04

  cfare fjalori....kerkon te jape mesazhe dhe shfrytezon pikerisht momentin dhe diten kur duhet te shkoje ne parlament.... O zot kush na drejton atje ne sallen e parlamentit....por ka shume si ky...majtas e djathtas.......

  Përgjigju
 • Juristi Bruxel.: 19/04/2018 13:01

  Saimir Tahiri duhet liruar nga te gjitha akuzat,se i gjithe rrjeti i ps ka hise ne ate trafik droge,dhe ose te arrestohen te gjithe,ose asnjeri. edhe ne qeverin berisha munde te ken pas trafikant. por dhe presidebti meta kahe e beri gjithe at pasuri,dhe sa miliona ka ne baka te huja,pa perjashtuar te serbis mike e tijë pra me filluat me arrestime korrete 30%e popullit te shqiperis dhe kosoves duhet arrestuar dhe gjykuar..)

  Përgjigju
 • Elona: 19/04/2018 12:35

  O gjigand je i papare! Dridhen si djalli para temjanit te tere para teje o vlla! Dridhen se sapo te mbarosh pune e te dalesh i lare(qe normalisht je 100% i pafajshem) do u shk..... nenat plehrave majtas e djathtas! Respekte

  Përgjigju
  • Gezim: 19/04/2018 12:51

   Po perse nuk paska te drejte Saimiri te vi ne parlament ? Populli e ka votuar . Po saliu eshte me keq se Enver Hoxha !vetem ai duhet te qeverise ,sine diktature . Ik osali otersi dhe ngatrrestari i kombit ?

 • Blenard: 19/04/2018 12:27

  Hhhahahahhahaha kush ishin bijt e kurvave e kush ishte bir nenes hhhahahahah sh mire qe ja u the kshu

  Përgjigju
  • Gezimi: 19/04/2018 12:46

   Po perse nuk paska te drejte Saimir Tahiri te vi ne parlament ! Se kambjelle populli ashash ?po perse shkon berisha me ministrat e ti qe mjellte ashash ne Lazarat dhe ne dukagjin ! Apo ate e quan te fshehte , se e perpinte veye . Berisha eshte e keqja e keti vendi. Jakalon Enverit s, te rrije ne opozite por vetem ne pushtet !