POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Aksident me vdekje në Bulqizë, po punonte në minierë, fadroma shtyp 50-vjeçaren

BULQIZË-Një tjetër person ka humbur jetën në minierë. Viktima është Shpresa Rami 50-vjeçe, ndërsa aksidenti në punë ndodhi rreth orës 14:20 minuta.

Sipas informacioneve të Rerport Tv, ajo ishte duke seleksionuar krom në shesh grumbullim në momentin që është goditur nga një automjet i tonazhit të rëndë, fadromë.

Shpresa Rami u dërgua me urgjencë në spital, por si pasojë e dëmtimeve të rënda që pësoi nuk mundi që të mbijetonte duke ndërruar jetë. Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe dokumentimin e kësaj ngjarje.

d.ba./b.ha.
Komento

Komente

  • anonim: 17/05/2018 12:12

    u shtyp nga fadroma??? dhe kjo si 17-vjecari ne landfillin e Sharres .... ka kthyer nonje gote shoferi pushimin e drekes,sa te pakujdesshem marin meqafe njerezit e shkrete qe ropaten per buken e gojes

    Përgjigju