POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Akuzat e PD, paralajmërimi i Arjan Çanit: Ikën Xhafaj, ja kush e zëvendëson

Në valën e madhe të debateve, ku në qendër të akuzave është ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ku nga njëra anë PD kërkon dorëheqjen e tij, ndërsa nga ana tjetër pritet edhe qëndrimi i Ramës, gazetari Arjan Çani tregon një nga ‘skenarët’.

I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ Çani paralajmëroi Sali Berishën, edhe ky i ftuar në emision, se Xhafaj do të shkarkohej dhe në vend të tij do të emërohej Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar të PS.

“Doktor bëhuni gati, e kam gati të konfirmuar. Me shumë gjasa Xhafaj ikën dhe vjen në vend të tij Taulant Balla”, tha Cani.

Ndërkohë, Berisha u shpreh: “Taulant droga. Vetëm ky mund të jetë, s’mund të jetë tjetër. Rama e ka si kaliçin e shenjtë. Që s’ja jep kujt, nuk e nxjerr nga kthetrat e baronëve të drogës.

Pse? Sepse është Olsi në mes. Flitet për një histori spanjolle. Flitet që ka lidhje kolumbiane. Rama me Olsin. Flitet këto. Një gjë është e sigurt se Met Kanani ishte si me qenë nënkryetari i PS. Shko e pyeteni se si i kishte këto Don Gramozin dhe vet Ramës. Sponsori i PS. Rama se dorëzon dot drogën“.

a.de.
Komento

Komente

  • Dibrani I ikur: 16/05/2018 13:02

    Te na rruani leshte e ...kembeve o sherbetor by... I saliut.

    Përgjigju
  • redu: 16/05/2018 09:40

    Arjan Cani bythlepires i nivelit te larte , qe megjithe punen e zellshme qe ben nuk i del asnje parashikim .Xhafa do rrije ne detyre dhe doktori jot bashke me Lulzimen jane ne rradhe per tu arrestuar per krimet qe kene bere . Xhafa mesa shihet eshte i paster ,dhe cdo gje eshte sajuar nga doktori jot zemerzi qe ka 26 vjet qe po i shkaterron shqiptaret . E kupton Arjan qe ju si bythlepires bashke ne boset e tu jeni mallkim per Shqiperine

    Përgjigju