POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Akuzat ndaj Xhafajt, Vasili: Ramën e kanë zënë për fyti, nuk shpëton dot

Petrit Vasili

Krue i grupit parlamentar të LSI, Petri Vasili, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, teksa shkruan në ‘Facebook’ se sot e vuri përfundi krimi.

Përtej akuzave për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe vëllait të tij, Vasili ka shënjestruar këtë mbrëmje kryeministrin, për të cilin shprehet se kanë zënë për fyti, e shantazhojnë, e tallin, e përçmojnë, e përdorin dhe ai vjedh për ta.

Sipas tij, Rama nuk shpëton dot, nuk vrapon dot se është frymëpakët dhe ligsht i frikuar.
 

Kryeministrin sot e vuri perfundi krimi. Ai se andejmi nuk leviz dot më, e kane zene per fyti,e shantazhojne, e tallin, e perçmojne, e perdorin dhe ai vjedh per ta, genjen per ta, vret per ta, shkaterron per ta. Por nuk shpeton dot, nuk vrapon dot se eshte frymepaket dhe ligsht i frikur. Fatin tanime s'e ndryshon dot, eshte shume shume vone dhe ai e di...me mire se ata..

HAKËRRIM
Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë,

nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë!

Pra, o burra, hani, pini, hani, pini or' e ças,

Për çakallin, nat' e errët, është ras' e deli ras'!

Hani, pini dhe rrëmbeni, mbushni xhepe, mbushni arka,

të pabrek' ju gjeti dreka, milionier' ju gjeti darka!

Hani, pini e rrëmbeni, mbushni arka, mbushni xhepe,

gjersa populli bujar t'ju përgjigjet: peqe, lepe!

Hani, pini dhe rrëmbeni, është koha e çakenjvet;

hani, pini e rrëmbeni, ësht' bot e maskarenjve;

Hani, pini, vidhni, mblidhni gjith' aksione, monopole,

ekselenca dhe shkëlqesa, tuti quanti come vuole!

E na tunde, na lëkunde, nëpër salla shkon e shkunde,

mbasi dora e armikut ty me shok' të heq për hunde.

Rroftë miku yt i huaj, që për dita los e qesh,

të gradoi katër shkallë, pse i the dy fjal' në vesh!

Koha dridhet e përdridhet, do vij' dita që do zgjidhet

dhe nga trasta pem' e kalbur doemos jasht' do hidhet!

Koha dridhet e përdridhet, prej gradimit katër shkallë

nuk do mbetet gjë në dorë veç se vul' e zezë në ballë!

Dhe kujtoni tash e tutje me të tilla dallavera

kukuvajka do përtypi zog e zoga si përhera…

Ja, ja grushti do të bjeri përmbi krye të zuzarve,

koha është e maskarenjve, po Atdheu i shqipëtarve!

Petrit Vasili, kreu i grupit të LSI


(Postimi i Petrit Vasilit)

d.co.
Komento

Komente

  • Dridhe Like: 17/05/2018 14:25

    O tu mbyllte e mendjes e Vasili,je larg shume per tu marre me Edi Ramen ti dhe gjithe ju te Leshe Lise

    Përgjigju