POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Paralajmërimi i Berishës: Sapo të vijmë në pushtet do ta shembim sheshin 'Skënderbej'

Ish kryeministri Sali Berisha paralajmëron shembjen e sheshit të ri Skënderbej i rikostrukutar vitin e shkuar. Këtë paralajmërim zoti Berisha e bëri për emisionin Exclusive në Top Channel nga ku u diskua dimensioni këtij sheshi ndër vite.

Sheshi "Skënderbej" i konceptuar nga një prej arkitektëve më të mëdhenj të kohës ishte në gjysmën e përmasave të sotme. Edi Rama ndërtoi një shesh gjigand në përmasat e paranojës së tij. 

Sali Berisha, ish-kryeministër

Qytetari tani tha Berisha ‘ka një lodhje më të madhe se kalon nga cepi në cep, nuk ka ku të ndalet nuk ka ku të pijë një gotë ujë, një kafe, një suvenier pra je i detyruar të shkosh si ushtarë nga njëri cepin në tjetër të sheshit’.

Ish kryeministri deklaroi po ashtu se “Kryetari i ardhshëm i bashkisë t’ia ngrejë patkonjtë se këto pllaka ngjajnë si patkonjtë e Edi Ramës dhe ti japë sheshit një karakter njerëzor të domosdoshëm".

Këto janë konsideratat e mija për sheshin që do të zgjasë sa të largojnë qytetarët Erion Velinë nga bashkia dhe Edi Ramën nga Qeveria.

Sali Berisha, ish-kryeministër

Ai shesh premtoi Berisha do të ndryshojë me shpejtësinë më të madhe. Në vitin 2005 kur Berisha ishte kryeministër dhe Edi Rama kryebashkiak, qeveria e djathtë shembi pjesën e ndërtuar të një baypasi gjigand në hyrje të Tiranës duke çuar dëm mbi 1 milion dollarë para të taksapaguesve.

d.ba./l.q.
Komento

Komente

 • gega: 12/07/2018 14:50

  Per me vjedh, me vra e me genjyer te besoj,se e ke edikiom familjar.Per varferim te vendit dhe popullit,per plaçkitje e rrenime, te besoj, vetem friga,je zemerlepur te ndal."Egersir si ariu" e me fytyre si jonjeriu.

  Përgjigju
 • Demokrati: 10/07/2018 22:58

  Ja krimineli vetem te prishe di jo te ndreqe .Hekurat per te jane pak .Ai duhet varur

  Përgjigju
 • Sefer Daja: 10/07/2018 17:34

  Duket se çfarë populli jemi! Mjafton të lexosh komentet dhe e kupton që më shumë na intereson politika se sa qyteti. Pra në vend të komentojmë për sheshin komentojmë për Berishën! Dhe me militantizëm të theksuar! Nuk jam për prishje (se leket tona ikin) por për hir të së vërtetës ai shesh nuk përfaqëson qytetin tim! Por gjëja më e shëmtuar e qendrës së Tiranës janë 3 kullat (Drini, Plaza dhe ajo tek gjykata e larte) që i janë ngulur si gozhdë zemrës së qytetit! Kur themi qendra e Tiranës (dhe e gjithë vendit) imazhi ynë është Skënderbeu mbi kalë, xhamia e Ethem beut dhe kulla e Sahatit! Atij imazhi ja kan marrë frymën kullat e biznesit,!

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 10/07/2018 17:22

  Ta bofte Kina Sheqeren... e pak e ka o gelbaze.

  Përgjigju
 • Ami: 10/07/2018 16:43

  Po ku je rrit mor ftyr e poshtme ne mal ashtu don me jetu po te vret syt sheshi por maloku nuk u boka njeri po ngelet shtans

  Përgjigju
 • Tata: 10/07/2018 15:04

  Kina .kina kina te fut martadellin o kriminel i sterbetuar i veshur gjithmon me VOTEN E POPULLIT.Do vije ora qe do kendojsh kengen . Na to male rripa rripa Nje her me hipe 100 her ta hipa .

  Përgjigju
 • Toni: 10/07/2018 11:09

  Nuk ma ha mendja qe do jesh gjalle kur te vije PD-ja perseri ne pushtet... Arsyeja eshte karakteri shpellarist i yti dhe PD-se... Nese beheni njerez,ka mundesi te fitoni... pas shume vitesh!

  Përgjigju
 • Zenun tyta: 10/07/2018 11:06

  O SHQIPTAR O KAFSH PO SHIKONI MOR ZOTËR KRYEKRIMINELIN NEVOJTOREN SALHE PO TËRHIQEN ZVAR KTË ZVARANIK MALOK QË TË BINI REHAT . KY ËSHTË MË KEQ SE KRIMINELI ORDINER ENVER HOXHA.

  Përgjigju
 • Zenun tyta: 10/07/2018 11:06

  O SHQIPTAR O KAFSH PO SHIKONI MOR ZOTËR KRYEKRIMINELIN NEVOJTOREN SALHE PO TËRHIQEN ZVAR KTË ZVARANIK MALOK QË TË BINI REHAT . KY ËSHTË MË KEQ SE KRIMINELI ORDINER ENVER HOXHA.

  Përgjigju
 • edmond(koder rreshen): 10/07/2018 09:19

  Kalan e Rozafes e ndertonin diten,dhe e prishnin Naten,kurse keta te sotmit e prishin Sheshin,diten me Diell !!! O Sali,Nena ime merr 94 mije lek ne muaj,si ajo jan te gjith pensionistet....... e veshtir te shkruash me teper,se keta qe e qeverisin ket Popull jan Ujqer.

  Përgjigju
 • Xhemja: 10/07/2018 02:34

  Cdo veprim ne konstruktin e Tiranes duhet te behet me referendum bile dhe SHEMBJA E TEATRIT TE BEHET ME REFERENDUMIN E QYTETAREVE TE TIRANEX

  Përgjigju
  • bledi: 10/07/2018 11:02

   teater kombetar.... jo i tiranes i shqipetis o nari

  • Erik: 10/07/2018 08:16

   Referendum eshte vota qytetare ne zgjedhjet e pergjithshme dhe lokale o Xhem. Nuk je ne Zvicer qe te kesh luksin te besh referendum nese do ngresh nje shtylle te tensionit te larte ne nje zone ku shtegtojne lejleket apo shpendet e tjere. Pastaj eshte e kote te besh referendum ne Shqiperi, pasi qytetaret nuk votojne mbi baza ndjenjash rreth nje godine apo nisme, por mbi bindje politike.

 • Arku: 10/07/2018 02:33

  O Salih i ke si ke edhe 2 vjet jete keshtu qe nuk te kapin ty zgjedhjet e tjera

  Përgjigju
 • Noc rroku: 09/07/2018 23:26

  Ik or plak i qelbure nga trut,sheshi skenderbeu ka marr cmim nderkombetar,or komunist shkatrrimtar.

  Përgjigju
 • Kamaleoni: 09/07/2018 23:03

  Obobobo mendim kolektiv fuuuuck po vetem rrace komunistesh ka ngeln ne kete vend... obobobo e frikshme te lexosh komentet... sikur te kishte ndonje lajm te hajrit per kete vend edhe po e kuptoj po kot i fundit ishte qe 88% e shqiptareve mendojne se partite jane te korruptuara...nderkohe lexo komentet 88% te shajne nga fisi per partine... tribalizem

  Përgjigju
  • kondi: 10/07/2018 02:41

   Edi rama kryeministri me hajdut qe ka njohur dhe patur Shqiperi a ndonjehere. Kerkon ta grabise tiranen nga Te gjitha anet. Grabiti sheshin skenderbej duke e kthyer ne nje germadhe pllakash qe Te percellojne ne vere dhe Te reezikojne je t’en ne dimer. Ky sheesh ku eshte grabitur qytetareve dhe eshte bere nje parkim I nendheshem per klientet e edi rames. Kerkon Te grabise dhe shin e teatrit per Te berne kullat E klienteve te tij. Se fun demi Edi Rama arriti te grabise dhe sheshindhe token ku eshte stadiumi ku me pretekstin e nje stadiums te ri vodhi token ku ishte stadiums I vjeter per tja dhene per pallat njetjeter klienti Te tij. Largimi i edi rames nga pushteti eshte emergjence kombetare per Te shpetuarshqiperine dhe tiranen

 • bledi: 09/07/2018 23:01

  edhe pas vdekjes tende nuk vini dor

  Përgjigju
 • Fredi GËLBAZA: 09/07/2018 22:54

  Fredi ZHAPIKU ! Fredit po i "DIGHET SHTËPIA , dhe Fredi Vazhdon të KRIHET" !!!!! Po mblidh Familjen tënde O GUNGAÇ , se të kanë ikur nga Duart !! Paska patur të drejtë GRUAJA jote qê Shoqërohej me LOSHIN . Fredi ZGJEBSI ! Fredi KOLERA ! O Fredi Unë Personalisht vetëm Prindërit kam me Origjinë nga Fshati , sepse Unê Vet Jam i Lindur në QYTET , dhe Jam QYTETAR nga ai QYTET të Cilin ti BALO do Krenoheshe po të ishe !!?? Fredi nga PASKUQANI ! Fredi nga KAMZA ! Fredi nga BABRRUJA ! Hahahahahaha! Fredi GÊLBAZA ! Fredi DISTROFIKU Qytetar !!!! hahahaha ! O Fredi ZGJEBSI !! Unë më mirê preferoj një FSHATAR apo Katundar , sesa ty PINOK , që po të "HA KOLERA dhe MORTJA" me ato SHALËSHQYERAT që të kanë mbirë në Shtëpi !!! Edhe Loshi ka pak Faj për këtë !!! Hahahahahahahahahahah

  Përgjigju
  • Fredi: 10/07/2018 01:21

   Hahaha vetem baba qosurin dhe mamane dashnoren e brigadierit ka nga fshati, gjysherit i ka nga qyteti hahahaha Fa-iku po rrefehet avash avash. Nuk kishte rruge tjeter, terapia paska sukses hahahaha Tani do na tregoje edhe per motrat e ndara nga burri hahaha prisni dhe do degjoni hahahaha cfare mallisti hahahaha

 • Sorge: 09/07/2018 22:44

  Ti vetem me shkatrrue din ku te len sovrani me ba cfar te duash se nuk eshte prone jotja o bandit i Vicidolit.

  Përgjigju
 • ops: 09/07/2018 22:37

  Jo se me pelqejne shembjet por ai shesh eshte idjot komplet , ka renduar trrafikun tmerr , ai mund te duhet te behet nenkalim poshte per te liruar trrafikun pastaj per fasade ska lidhje njelloj ju njelloj ato vari lesht , por ama trrafiku duhet zgjidhur sepse per te favorizuar kompanin per parkingun kane corjentuar tiranen komplet

  Përgjigju
 • Luli: 09/07/2018 22:31

  PO SE MOS KE MEND TI CUDI NUK NA DUKET SE TI VETEM PER TE PRISHUR JE O BAJG

  Përgjigju
 • Leo: 09/07/2018 22:23

  ku do i gjeni lekët, pse nga taksat tona do paguajmë ne vjedhejet tuaja? nuk ka punë tjetër për të bëre? në Tiranë apo në Shqipëri mallkuar qofshi o hakdut të fëlliqur.

  Përgjigju
 • Qutetari: 09/07/2018 22:18

  O Sahli Krimineli Koha jote vdiq Burgu i Recit po te pret o malok i ndyre o vrases o hajdut me cizme Ja dhe pak e gjithe familja jote do shuhet femra dhe meshkuj te vegjel dhe te medhenj nuk do leme gjalle asnje Fare Berishjane

  Përgjigju
 • tonin: 09/07/2018 22:15

  SKE SHANC TA PRISHESH,,KUR TE VIJ PD NE PUSHTET TY DO TE KET MBIR BARI

  Përgjigju
 • Crazy: 09/07/2018 21:38

  ..Komunisti servil,Mediokri e makia elisti Berishovic...!.Keshtu eshte kur s"paguan per Shkaterrimet qe ke bere..si edhe mbi"kalimet e Zogut te zi...

  Përgjigju
 • Duka: 09/07/2018 21:31

  E more Salo, mendon se nuk e kupton askish se ku e ke hedhur me kete ide. Kerkon mercenare nga krahu i islamit radikal qe do ta rrenonin shtetin ashtu sic ke ti deshir dhe sic te konvenon, sa per te shpetuar. Kjo tregon se ty nuk te intereson cmimi se sa do te paguaje per ta rrenuar shtetin. Andaj, mundohu kesaj radhe me fundamentalistet. Dyshoj qe edhe ata jane aq budallenje te te dalin ne krah. Ta jap edhe nje ide tjeter. Provo edhe njehere me serbet, mbase me ta do te kishe me shume sukses. Ata jane pak me pak frikacak se fundamentalistet islamik. Nese ke nevoje edhe per nje ide te trete, e kam, por nuk mund te ta shes aq lire. Me fat Salo!

  Përgjigju
  • Toma: 09/07/2018 22:36

   Ti qenke shume rende, sa e ke temperaturen o haj van?

 • Artur: 09/07/2018 20:59

  Mos u merni me nje plak te rjedhur se nuk ja vlen.

  Përgjigju
 • Keli: 09/07/2018 20:58

  Po ky esht trap apo ben vet. Ter kto miliona euro te investuara mendon ti hedhi dem? Apo ta bej si ne 90ten kur prishi gjithe Shqiperin se e kish ndertuar komunizmi. Por edhe ato te komunizmit prap ky popull i kish ndertuar nuk ishin kinezet.

  Përgjigju
 • Orges: 09/07/2018 20:30

  Pse sbeni nje sondazh duhet apo jo ta prishe sheshin saliu te kthej tiranen si ne 95 drejtojani pytjen qyrtetarve te tiranes Te gjithe shtetet ecin prara ne per inat kthehemi mbrapa votojeni pd,-n kur te ket zhedhje

  Përgjigju
 • Emigranti: 09/07/2018 20:28

  Ne pushtet do vish kur te behet president,milloshevici, o llapaqen!

  Përgjigju
 • Sula: 09/07/2018 19:23

  Ky njeri eshte fatkeqesi komtare . Si i ra per risk Shqiperis ly njeri i se jeqes nji zot e di . Vrasje dhe shkatrrime deri ne shuarje . O zot ndihmoje

  Përgjigju
 • Shqiptari: 09/07/2018 19:06

  Po i mori ja 10 debutet pd-ja zgjedhjet e ardhshmwe mire i ka punet

  Përgjigju
 • Emigrati: 09/07/2018 18:51

  Shpreso, shpreso, për pushtet se varrezët e sharrës po të presin.

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 09/07/2018 18:44

  E kush eshte ai shqiptar qe nuk e di se po erdhe ti ne pushtet do te shkaterrosh jo vetem sheshin qe eshte si mrekulli e Zotit por siq ke bere edhe me pare ti sali do provosh ta shkaterrosh gjithe kombin pasi e kishe amamnet nga millosheviqi dhe ti kete e ruan me fanatizem,mbase ky edhe eshte i vetmi shkas qe te mbane ne jete se ndryshe moshataret tu pos berluskonit moti kane ngordhur,e ti sali lugati do jetosh shume duke pare enderr se nje dite do te vish ne pushtet,e une te siguroi se aq sa do hecesh ne dy kembe kurre sdo vjen ti ne pushtet,e vetmja mundesi per ty dhe bashen eshte qe te kandidoni ne serbi e atje do fitoni jo pse jua duan aq shume por do te enderrojne ate qe ju premtoni,ndryshe sali berisha ti duhet te turperohesh kur del para mediave,bile nuk e kuptoi se si zhena sllobonka te lejon te dalesh ne rruge pasi ti kundermon edhe si hije.

  Përgjigju
 • Albani: 09/07/2018 18:36

  Berisha nuk eshte me normal pleqerija m... e ka marre perpara.

  Përgjigju
 • Ramadan: 09/07/2018 17:48

  O i biri. I karagjiqit o klysh sllav hup mos e hap ma at qenef se goja e potete qenef i vi era

  Përgjigju
 • Taipi: 09/07/2018 17:45

  Cfare? Po pse sheshin e shpelles se tij e ka ky kerma? Ne, shqiptaret qe duam te jetojme ketu ne Shqiperi, do te te shembim ty ne grop, o krimineli me I madh I Shqiperise dhe shqiptareve. Ti, o moster, e ke mendjen vetem per te ber gjak, flake, djegje dhe shkaterrime! Ne grop te pafshim, se vetem aty e ke vendin ti! Te sateme do shembesh! Pthu, pocaqi!

  Përgjigju
 • Tirona: 09/07/2018 17:33

  Jepi Sali efendi kazmen dhe sopaten boje pyll se te ka mar malli o Baboole.

  Përgjigju
 • Qoqja: 09/07/2018 17:11

  Cfar teksirati ka ky popull te ndigjoj kaq vite nje kriminel te vertetur plot 27 vjet .Kok e betuar qe Shqiperija te mos ngrej kok sa te jet gjall ky mi haleje .O zot sa shpirt te paska pas i vuri flaken pasuris kombetare pa i hyre gjak ne kembe .Zhduku ne menyre misterjoze gjith kundersharet e tij .Bertet e ngjiret se po i dhemb ky vend Jan shum maskaralliqet e ktij perbindeshi dhe prap tek krimet e ka mendjen .Deklaron pa ju dredh syri se do kishte vrare udheheqesin e opozites .kush se therret qe tja fusi koqet ne bige ktij matufi kriminel .O ZOT SHPETOM NGA KJO KUCEDER ME SHTAT KIK POPULLIN TIM TE VUAJTUR .AMIN .

  Përgjigju
 • Faik: 09/07/2018 16:45

  PDja është Fara e keqe e Shkatërrimit dhe TRADHTISË , prandaj Nuk vijnë më kurrë në Pushtet këta FUNDËRRINA ! Kanë vetëm një SHANS , që të Zgjedhin BABALEN Kryetar Partie dhe ÇUPAT e Fredit SEKRETARET e Babales dhe pastaj , mundet që nga VITI 2045 mund të marin VOTAT për të Qeverisur ! ! SHESHI SKËNDËRBEJ ndriçon dhe kot NUK e mori atë SUPER ÇMIM në BARCELONË , si SHESHI më i mirê i gjithë BOTËS !! Por ARMIQTË e SHQIPËRISË në SHQUP dhe KRIMINELËT e UDBsë në PD Nuk e Kapërdijnë dot faktin , që Shqipëria po ecën përpara!!! RESPEKTE për ERJON VELINË dhe URREJTJE dhe NEVERI për PD KRIMIN dhe DROGËN .

  Përgjigju
  • Fredi: 09/07/2018 22:22

   O Fa-ik po cfare pune ke ti me sheshin? Ty te duhen kullotat per bagetine dhe legalizimi i prostitucionit qe motart e ndara nga burri qe mos punojne me ne te zeze se i duhen taksa shtetit. Sa per sheshin keshtu tha Sala dhe ne 2001 do i ve ruspat vilave te qeveritareve por perfundoi vetem duke prishur Mbikalimin tek zogu i zi per interes te pallatit te Pingulit dhe ndertoi vilen e tij ne Lalalez perkrah miqeve politikane. Rri o Fa-ik mavria mos jep me opinione o i mjere se nuk ka mbetur njeri pa e ditur qe je coban dhish me celular ne dore dhe shkruan sa here te kap vale ne maje te malit. Cfare lidhje ke me Tiranen dhe qeverine ti o gjysmak? Ik me imagjinaten tende ne Korene e Veriut me pashaporte amerikane, vetem mos harro ti biesh nga Kina hahahahaha Fa-ik je pacienti perfekt.

 • blenard: 09/07/2018 16:30

  ahhhh antishqiptar ah kur sta futen nje plump ty qen i zgjebosur

  Përgjigju
 • tironci: 09/07/2018 16:23

  doktor vej elvis nacin si kanditat per tirane se i hudh tuc te gjith keto hajdute qe slan gjo pa vjedh ne qytet.cun me te mire e me te ndershem rralle e gjen.nqs e do prap tirane vej vllain tone elvis nacin qe ta heqi ket nga ura vajgurore.klm

  Përgjigju
  • O debil: 09/07/2018 19:05

   Z.Naci nuk meret me maskarenj,dhe e kunderta pd-ja mbledh llumin dhe jo ajken.

  • Elvis arabi: 09/07/2018 18:05

   tironci te ishit te zgjuar ose te afte per pushtet ju tiranasit kjo do dihej lol

  • Tirona: 09/07/2018 17:27

   Smeret Elvis Naci me hajdut o shoku nuk perlyhet me vrases e hajdut se esht djal flori jo Babooole.

 • Koli: 09/07/2018 15:57

  Pooooo lere me amanet pas vdekjes se per nja 30 vjet nuk merr pushtet!

  Përgjigju
 • Demokrati: 09/07/2018 15:46

  A ka zot dhe perendi qe te shfarose nga jeta kete njeri te shemtuar te shoqerise .Te zhduke faren gjenetike te ketij te shperlari qe nuk e sheh dot asnjeri te jete i gjalle .

  Përgjigju
  • O debil: 09/07/2018 19:03

   Adri shyqyr zotit njerez te tille so puna jote jane ne pakice,votimet e tregojn kete fakt. Kur voton nje vote jep,dhe jo di ketu qe mundesh te komentosh me shume emra.

  • adri: 09/07/2018 15:55

   Bravo Sali berisha. Ka disa gjera per te cilat nuk jam dakort me ju. Por per sheshin Skenderbej keni te drejte. Sheshi skenderbej i bere nga dyshja Rama Veliaj e ka shkaterruar Tiranen. Jo vetem qe ka krijuar nje trafik te papare por se eshte ashtu sic thoni ju projkti i dikurshem i jepte shije te bukur Tiranes. Do te keni voten time dhe te afermeve te mi . Kthejeni sheshin sic ka qene ne kohen e perpara 20 vjeteve me pishat dhe ku te qarkullojne automjetete. Projektimi i sheshit skenderbej ishte bere nga Italianet rreth vitetve1930 dhe eshte bere nje projekt ne bllok nga bulevardi deshmorete kombit dhe se ka qene konceptuar qe te kete unaze dhe qarkllim makinash aty. Tani eshte kthyer ne nje shesh betoni qe i sherben klientit te edi Rames qe ka bere parkimin e nenedheshem qe te grabite qytetaret. Sheshi duhet kthyer sic ka qenene ,e pare.

 • Popull: 09/07/2018 15:43

  Ca po thot ky pragqi*Sali..po pse prandaj rrobtohemi ne Shqipetaret qe te paguajm nga dy e tre here sheshe ..rruge ..e mbikalime. Plumbin e ka pak ky vdeksire

  Përgjigju
 • Qytetari: 09/07/2018 15:42

  Shembe me pasurine tende jo me parate e taksapaguesve

  Përgjigju
 • rprh: 09/07/2018 15:23

  Shpresojme qe nje dite shume te afert te shembet ky person me gjithe familjen e tije. Shume gjate i ka shkuar Shqiperise me njerez anti Shqiptar si ky e familja e tij.

  Përgjigju
  • eno: 09/07/2018 15:59

   Bravo sali berisha ti I duhesh shqiperise. Gjeja me e shemtuar ne Qe eshte bere kohet e fundit ne Tirane nje shesh qe ka bllokuar qarkullimin e makinave dhe ka krijuar nje stres te papare per qytetaret

 • Ilo: 09/07/2018 15:15

  Mos na e la prape Erion fikun ky legen peshqesh o idiot i rrjedhur nuk e kupton qe vetem nga mentaliteti yt prej mjerani politik njerzit do votojne Erion Veline perseri sepse ti gomar e ke mendjen vetem per shkaterrim dhe vrasje

  Përgjigju
 • xhimi: 09/07/2018 15:11

  po ti ke pjerdhur mo qen plak,vetem per te prishur je,nuk paska nje njeri te heq qafe mo laper dhe shkaterusi i shqiptareve,,

  Përgjigju
  • tir: 09/07/2018 22:39

   I ben mendja fllad kriminelit te Serbise&Vicidolit, kujton se vertet do shkaterroje Shqiperine sic ka bere . Boll gjynahe ke bere o i pashpirt, se dhe Olldashi prishi mbikalimin te Zogu Zi, por perendia e denoi dhe me turp. Ti o Bisha e ketij vendi do digjesh ne 7 breza me Sllobodanken e rruspijet e familjes.