Botërori 2018/ Dy gola në minutat shtesë, Brazili mund Kosta Rikën

Brazil-Kosta Rika

Brazili mposht Kosta Rikën me rezultatin 2-0. Në 90 minutat e rregullta të lojës ndeshja është mbyllur me rezultatin 0-0 ndërsa minutat shtesë kanë rezultuar fatale për Kosta Rikën. Coutinjo ka shënuar në minutën 91 duke i dhënë kështu fitoren skuadrës  dhe më pas ka ardhur goli i Neymar në minutën 96. Futbollisti brazilian Neymar ka shpërthyer në lot pas përfundimit të ndeshjes.

Brazil 2-0 Kosta Rika

Formacioni zyrtar

Brazili: Alison, Marcelo, Miranda, Silva, Fagner, Kutinjo, Kasemirio, Paulinjo, Nejmar, Willian, Gabriel Zhesus

Kosta Rika: Navas, Akosta, Duarte, Gonzales, Gamboa, Borges, Guzhman Peres, Oviedo, Ruiz, Venegas, Urena