Champions, Shkëndija e Tetovës nuk i’a del kundër Salzburg, pëson 3 gola

Foto nga ndeshja

Shkëndija e Tetovës duket afër fundit të aventurës së saj në Kupat e Europës. Tetovarët janë  mposhtur nga RedBull Salzburg me rezultat 3-0 në ndeshjen e fazës së tretë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve.

Golat për vendasit i shënuan dy Dabbur në minutat 16’ dhe 45’ dhe Samassekou në minutën e 81-të. Ndeshja e kthimit do të luhet me 14 gusht në stadiumin “Fillipi i dytë” në Shkup.  Kampioni i Maqedonisë duhet të luajë shanset e fundit për ta përmbysësur  këtë rezultat të thellë dhe për të shpresuar në një kalim në fazën tjetër.

Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?