POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dhëndrri i Berishës poston foton e Xhafajt me Enverin, shikoni si i përgjigjet qytetari

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish kryeministrit Sali Berisha ka publikuar foton e famshme të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me Enver Hoxhën, shumë vite më parë kur ai ishte djalë i ri.

Abi Malltezi thotë se Xhafaj tani “ka ndërruar diktatorin me kartelet”, duke risjellë këtë foto që demokratët e përdorin shpesh për ta sulmuar, dhe të cilën Xhafaj e ka sqaruar disa herë se në ç’kontekst është realizuar.

Por një komentues, mik në profilin e tij në Facebook, foton e Sali Berishës në kohën kur ishte sekretar partie. Berisha duket në një varkë, teksa shëtit në liqen me djemtë e diktatorit Enver Hoxha.

Ja çfarë shkruan Malltezi:

40 vjet qe po i shkul krahun. Hetuesi i komunizmit vete-viktimizohet dhe te flet per moral.

“E duam Shqiperine si gjith Evropa!” kerkuam ne 1990 por hetuesi mbeti po aty ku ishte, dhe vec ka nderruar diktatorin me nje te korruptuar me kartele

Ja si i përgjigjet komentuesi:

Gjej ndryshimin si ministri kumunist aktual dhe nje ish komunist qe sot perfaqson PD!


Qytetari poston foton e Sali Berishës bashkë me djemtë e Enver Hoxhës

a.de./er.k.
Komento

Komente

 • era: 17/05/2018 12:30

  Abi???Rri aty ore e gezo pasurite e vjedhura te vjehrrit e te gruas, qe jane kthyer ne shushunja.Qe ka zot ka thone dhe une besoj qe ka.Dhe nje dite do ti vjellin vrer te gjithe pasurite e vjedhura nga Sal hajduti me shoke, qe nxorri ligjin 7501 dhe i bleu tme 10 leke,per te mos thene i rrembeu e tani i gezon me nje tufe derrash e dosash qe ka barkun e vet.Mallkimi i popullit nje dite vret dhe me shume se kushdo e di Sala, sic i paguan bijte e Enverit.Boll me se na vjen per te vjelle nga ju pseudodemokrate te qelbur.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 17/05/2018 09:24

  Kur flet dhe kollovari Malltezi qe Enceri ja ka bo vjerren carcaf e vjerrin sekretar partie.Ja shushunjat qe kane pi gjak shqiptari...

  Përgjigju
 • Elbasani: 17/05/2018 03:51

  Po ca komenti do bej aman se jane te zhytur me fake dhe krime te papara me demokraci duke vrare njerez te pafajshem me mes te dites me bulevard dhe kane surrat te flasin per komunistet por me fakt vete jane vrases me demokraci. Ikni dhe na lini rehat o hijena te plakura nga hallet qe na keni shkaktuar tere keto vite. Me burg do shkoni te gjithe dhe ajo Arta Marku do ju vej prangat se shpejti dhe policia do ju ule koken te makina te mos vriteni... Qelbesira jeni dhe kaq! Nuk ju beson me askush as me video as me audio por ikni sa me shpejt jashte si kryeprokurori. Por skeni ku shkoni do ju sjellin perseri!

  Përgjigju