POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'E gjetëm Lal'/ Rama: Erdhi koha të forcoj passwored-et për t'u mbrojtur nga Zaho/ Batutat

Edi Rama gjate fjales ne prezantimin e projektit per Piramiden

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj prezantuan sot projektin për transformimin e Piramidës. Gjatë fjalës së tij para të pranishmëve, Rama nuk i kurseu batutat për Veliajn, por edhe për Zahon.

Kemi pasur dilema për projektin, pasi Erioni kërkonte një rrugë për ta kthyer në një qendër për këtë pjesën e të rinjve trendy të Tiranës, ndërsa unë thoja fëmijët, fëmijët, fëmijët, sigurisht besoj se kjo është meritë e Zahos se e imja, një ditë Erioni më telefoni, i ekzaltuar, njëlloj sikur telefonon për një pusetë apo një projekt transformues, më tha 'E gjetëm lal' u zgjidh kjo punë. Kjo është dicka përtej ëndrrës time më të bukur, dicka e jashtëzakonshme. Ku model arrin të bëjë bashkë; fëmijët dhe teknologjinë duke u dhënë mundësi fëmijëve  jo thjeshtë të mësojnë që të përdorin teknologjinë pasi e mësojnë edhe pa ndihmën tonë. E shoh edhe vetë që po afrohet koha që duhet me forcuar passëored-et për t'u mbrojtur nga Zaho, por për t'iu dhënë mundësinë që të orientohen në përdorimin e teknologjisë.

Edi Rama

 Sipas projektit të prezantuar Piramida e Tiranës do të kthehet në një qendër inovacioni e teknologjie për të rinjtë.

d.ba.
Komento