Europa League, Kukësi tenton mrekullinë ndaj Torpedos

Skuadra e Kukësit

Kukësit i duhet një mrekulli për të arritur në fazën play-off të Europa League. Verilindorët luajnë sot duke nisur nga ora 19:00 ndeshjen e kthimit ndaj gjeorgjianëve të Torpedo pasi ndeshjen e parë e kanë humbur 5-2.

Ndeshja e kthimit të turit të tretë do të luhet në “Elbasan Arena” aty ku dje skuadra zhvilloi edhe stërvitjen e fundit dhe është gati për të bërë një mrekulli.

Si titullarë rikthehen Edis Maliqi dhe Albi Alla ndërsa në portë pritet të luajë Maloku. Trajneri Armando Cungu ka deklaruar se beson tek mrekullia dhe tek përmbysja e rezultatit.

Klubi u ka bërë thirrje tifozëve që të mbështesin skuadrën ndërsa dueli do të gjykohet nga arbitra zvicerian.

Komente

• Kafsha: 16/08/2018 10:08

Cilën mrekulli?

Përgjigju

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale