POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Fiton konkursin, djali i Fatos Nanos emërohet drejtor i rëndësishëm

Sokol Nano, djali i ish-kryeministrit Fatos Nano

Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA) që nga dita e sotme ka një titullar të ri. Është djali i ish-kryeministrit Fatos Nano, Sokol Nano i cili merr frenat e agjencisë së rëndësishme për thithjen e investimeve të huaja. 

Mësohet se Nano para dy javësh kishte fituar konkursin për nivelin e administratës civile TND (Trupi i nivelit të lartë drejtues).  

Objektivat kryesore të AIDA-s janë tërheqja e investimeve të huaja, rritja e konkurrueshmërisë së ekonomisë shqiptare nëpërmjet mbështetjes të ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme, si dhe inovacionit.

Drejtori i ri i AIDA-s, Sokol Nano është i njohur edhe në fushën e biznesit. Ai ka në pronësi një prej lokaleve të natës më të njohur në kryeqytet. 

l.q.
Komento

Komente

 • il popolo: 20/04/2018 15:14

  po cun e goce qe ka dale 2-3 here ne bllok e di qe tek lollipopy i cunit te fatosit pihej e bardha sheshit, se shqiptaret i thone pi, por ne fakt ajo thithej, prandaj qe mos te na genjeje mendja qe ne shqiperi po behen pune per se mbari dhe se shqiperia ka ndryshuar, ne 97 te dilte nehat kulla me kallash tani te del cuni tosit, vllai edit, cuni nehatit e me radhe sjane pak e mund te permenden te gjithe ketu, shteti eshte po aq kriminel sa ka qene, vetem se me i sofistikuar dhe i avancuar, me pare te rrembente shiku tani shiku tani pergjon dhe mbulon ato qe sduhet te dine shqiptaret dhe bota. Sa here jane denoncuar prerjet e pyjeve e nje gjemb si hyri ne kembe taulant balles, e hashashi qe u gjelberua e tere shqiperia dhe ai thonte qe kemi asgjesuar 96%, sa here jane liruar superkriminele qe ishin te denuar me vendim gjykate nga te huajt e vinin ne shqiperi benin burg luksoz part time, etj etj. Shqiptarja po deshet info anonim hapni nje opsion qe tju dergohen "tips" dhe "leads" per investigime nqs doni.

  Përgjigju
 • Sali topja: 20/04/2018 09:07

  Yyyy mos u ngopshi o qënër..pse vetem ky doli me i zgjuari aty??

  Përgjigju
 • xXx: 20/04/2018 06:09

  Po keta politikanet tane,pse i kane te gjithe femijet si down?

  Përgjigju
 • BARDHA e zeze: 20/04/2018 05:01

  My do thithe JO VETEM. Investimet POR EDHE PUSHIMET.NGA GREQIA KU I PUNON nusja e BABAIT, nga TURQIA ku I PUNON EDI RAMA shoku I babit she NGA franca KU I PUNON ish GRUAJA e abbot .Tri shanse te panegociushme NGA te TJERET. .KAQ FUKARENJ JANE KETA SA TE PUNOJNE SI DREJTORA E JO SI DEPUTET ? JEPINI SHANSE DJALIT TE NDIHMOJE VELLANE NGA NJERKA .OU SA DHIMBJE NDIEJ PER SHQIPETARET QE CDO DITE U VENITET SHPRESA .MALLKUAR QOFSHIN KOMUNISTET!! NA I SHARGUAN FEMIJTE NGA GJIRI .NUK KEMI ME FAMILJE .NUK KA DREJTESI .SHQIPERIA PO NGORDH .

  Përgjigju
 • lugati: 20/04/2018 03:48

  e mo mir se ndoshta edhe e meriton, problemi esht se ky qe i ri ka ngrene me lugen e fatosit keshtu qe veshtir ti hyj kesaj gjeje thjesht per karier aq me teper qe njihet edhe si biznesmen i suskekshem

  Përgjigju
 • Shqipe: 19/04/2018 23:18

  Pa pa sa lezet prind te sukseshem me femi te suksesshem. Tere politikanve femijet u punojne ne poste te rendesishme ne shtet. Eshte ADN - ja e lekut qe i terheq. Bravo.

  Përgjigju
 • Xhuli: 19/04/2018 18:55

  Bravo i qofte se eshte i vetmi nder femijet e ketyre qe nuk ka kerku asnjehere privilegj po cdo gje e ka ba pa mbeshtetjen e te jatit por me forcat e veta Sinqerisht shume suksese

  Përgjigju
 • Xhuli: 19/04/2018 18:55

  Bravo i qofte se eshte i vetmi nder femijet e ketyre qe nuk ka kerku asnjehere privilegj po cdo gje e ka ba pa mbeshtetjen e te jatit por me forcat e veta Sinqerisht shume suksese

  Përgjigju
 • One: 19/04/2018 18:55

  Gati per BE jemi ne. Shqiperia eshte nje fshat i madh. Ka shume pak mundesi dhe ato qe jane, i kane prenotuar te paret e fshatit. Te tjeret qe jane te afte ikin ku te munden per te gjetur mundesi te tjera. Ne politike futen per te fituar pa punuar se akoma vidhet me te madhe.

  Përgjigju
 • Punetori: 19/04/2018 18:16

  Ta befte hallal perendia , o Sokol. Te kam njohur per djale te edukuar ,kur punoje tek "biznes center" ndertesa ne mes Moskateve. Respektoje njerzit e thjeshte. Nuk pretendove nje here ,edhe pse ishe djale kryeminustri,te ruhej vendi per makinen. Hallal te qofte! llapaqenet do te flasin..

  Përgjigju
 • Tarrasi: 19/04/2018 18:15

  Shqiperia ka marr fund dhe vazhdon te vdesi pak e Nga pak.

  Përgjigju
 • Petrefi: 19/04/2018 18:10

  Kryeminister si Fatos Nano nuk i vjen me ketij vendi.

  Përgjigju
 • ToniCH: 19/04/2018 17:22

  Jepini noj post edhe djalit te Enverit a djalit te Berishes......shtet mafioz

  Përgjigju
 • redi: 19/04/2018 17:12

  Reforma administrative e EdEames po ecen me sukses sipas motivit , baba me perkrah mua dhe dhali behet drejtir per te thith investimet iff shire si baba vet , qe shiti gjysmen e Shquperise dhe sit duhet te ushte be burg . Nuk e them te krhehemi tek biografite ( se demokracia merr fund) por jane ceshtje qe populli i don shume mire . Jane me qindra aplikante shume te afte por DAP ka marr fund ne kohe , se vepron me porosi

  Përgjigju
 • kopi: 19/04/2018 17:01

  Nuk e njoh, por nese i ka ngjare sadopak te atit, ky thith, por jo investime. Dicka tjeter.

  Përgjigju