Botërori 2018/ Senegal mposht Poloninë me rezultatin 2-1

Ndeshja Poloni-Senegal

Polonia humbet ndaj Senegal me rezultatin 1-2. Gjatë gjithë kohës skuadra e Senegal ka dominuar lojën. Në pjesën e parë Senegal ka kaluar në avantazh me anë të një autogoli të shkaktuar nga futbollisti polak Thiago Rangel Cionek. Pjesën e dytë Senegal ka thelluar rezultatin duke shënuar në minutën 60. Grzegorz Krychowiak ka shënuar në minutën 86 golin e parë për Poloninë.

Poloni 0- 2 Senegal

Senegali të paktën nga përbërja që ka duket sikur është skuadra më e frikshme Afrikane e Kupës së Botës. Me tredhëmbëshin Mane-Keita Balde dhe Niang afrikanët janë një skuadër që premtojnë shumë në këtë Botëror.

//Shqiptarja.com

Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?

×

‘Meta spiun që në Qytet Studenti’/ Haklaj për shkarkimin e gjyqtarit Zhukri: Kamikaz i Rithemelimit! Altin Dumani prokuror i pastër