POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Haradinaj: Kosova është partner i paqes në rajon

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në një takim prezantues, lidhur me arritjet dhe planet për sigurinë në përgjithësi dhe me theks të veçantë për Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Haradinaj në këtë takim prezantues me ambasadorët e akredituar, tha se Kosova është e gatshme bashkë me Forcën e saj, të jetë partner i paqes.

Qeveria ka kaluar nëpërmjet procesit të diskutimit me të gjitha partitë politike dhe komunitetet etnike brenda vendit… Kemi pasur dialog me të gjithë miqtë tanë ndërkombëtarë dhe jemi për të vazhduar me dialog. Ne jemi në shtëpinë tonë, Kosova është shtëpia jonë, prandaj duam t’ju konfirmojmë se jo vetëm FSK, por edhe  ushtria e ardhshme është partneritet për paqe, për siguri për rajonin tonë.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj

a.me.
Komento

Komente

  • opinion.: 16/05/2018 09:28

    ah po dihetari dhe filozofi qe ka folur. Ramushi mund te jet nje rojtar nate i depove te magazinave,por kurre nje politikolog e kryeminister.

    Përgjigju