Botërori 2018/ Kualifikohet Kolumbia dhe Japonia, kartonat skualifikojnë Senegalin

Rusia 2018

Japonia dhe Kolumbia janë dy ekipet e radhës që kualifikohen në 1/8 e Kupës së Botës.

Kolumbia mundi Senegalin me rezultatin 1-0, ndeshje e vlefshme për grupin H. Goli në minutën e 74 i Mina i dha fitoren skuadrës kolumbiane duke e kualifikuar për ndeshjet e mëtejshme. Senegali është eleminuar nga ky Botëror për shkak të kartonave. Skuadra afrikane ka mbyllur grupin me kuotën e 4 pikëve po aq sa Japonia.

Polonia ka shënuar ndaj japonezëve në minutën e 60 me anë të futbollistit Jan Bednarek.

Japonia 0-1 Polonia