POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Kosova është zemra e Serbisë', rumunët thirrje raciste ndaj shqiptarëve në Beograd (VIDEO)

Pamje nga ndeshja Serbi-Rumani

BEOGRAD- Qindra tifozë rumunë, të cilët ishin të pranishëm në stadium për të parë ndeshjen kundër Serbisë, kanë lëshuar thirrje raciste për Kosovën.

Përveç banderolave, tifozët rumunë kanë përdorur edhe thirrjet: Kosova-Serbia apo Kosova është zemra e Serbisë.

Lajmi është publikuar nga vetë mediat serbe, të cilat e quajtën mbështetje për vendin e tyre korin e 10 mijë tifozëve rumunë.

Artikulli i mediave serbe

Madje prej këtyre koreve, ato kanë injoruar edhe flakadanët e ndezur prej tyre, duke e cilësuar ndeshjen pa incidente, edhe pse flakadanët prej kohësh tashmë nuk lejohen në stadiume.

Për ngjarjet e ndodhura në ndeshjen e djeshme të vlefshme për Ligën e Kombeve, ende nuk ka një reagim zyrtar nga UEFA.

Sa i përket ndeshjes së luajtur në Beograd, ajo u mbyll me rezultatin 2-2.

ke.mu.
Komento

Komente

 • bledi: 11/09/2018 22:29

  rumunet jane cigan zingari ciganet e europes transilvania eshte hungari

  Përgjigju
 • Piciri: 11/09/2018 21:07

  Duhet edhe ne te themi Transilvania eshte Hungari. Do mbronim nje te vertete historike.

  Përgjigju
 • CaBone: 11/09/2018 15:20

  Ore qenkan bo jevgjitet racista

  Përgjigju
 • BRSS: 11/09/2018 11:23

  KUR KAN GOJE TE FLASIN EDHE RUMUNET

  Përgjigju
 • Mergimtari: 11/09/2018 09:16

  Kur bahet edhe gabeli me sha ken. Gabel krenar..! Lol.. ne fqinjet tane I kemi si sallade.. po ça tu bejme politikanve tane si jane tradhtare.. God bless Albania and Albanians....

  Përgjigju
 • bledi: 11/09/2018 09:11

  futu smerci mata..... te gjith romuneve rrace e poshter.

  Përgjigju
 • Arbëri: 11/09/2018 08:59

  E djelmoshat tan denohen pse e bëjnë shqiponjën...!!! FIFA dhe UEFA a thua kush jan...???

  Përgjigju
  • bledi: 11/09/2018 22:27

   rumunet jan cigan zingari transilvania eshte hungari