Liga e Kombeve, Zvicra dhuron spektakël, përmbys disavantazhin dhe mund Belgjikën 5:2 (VIDEO)

Lojtarët e Zvicrës duke festuar një nga golat kundër Belgjikës

Zvicra ka përmbysur Belgjikën nga 0:2 në 5:2 në Ligën e Kombeve. Për "Demat e Kuq", të dy golat i shënoi Thorgan Hazard, vëllai i Eden Hazard. Mesfushori shënoi në minutën e dytë dhe 17-të. Megjithatë, Zvicra nuk është dorëzuar dhe fillimisht ngushtoi epërsinë me anë të Ricardo Rodriguez nga penalltia, dhe në minutën e 32-të, Xherdan Shaqiri asistoi për Seferoviç i cili barazoi shifrat 2:2.

Në minutën e 44-t, i njëjti përmbysi shifrat në 3:2. Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë. Golin e katërt për Zvicrën e shënoi qendërmbrojtësi Elvedi me kokë në minutën e 61-të. Edhe në këtë rast asistoi Xherdan Shaqiri.

Me këtë fitore, Zvicra e përfundon grupin në vendin e parë dhe do të garojë në “play-off” të Ligës A në Ligën e Kombeve.

×

SHBA/ Aktivistja provokon Alec Baldwin: Thuaj ‘Palestina e lirë’! Aktori s’përmbahet e godet me grusht (VIDEO)