POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Masakra e Selenicës, propozimi i Dokles: Parlamenti të mblidhet urgjentisht

Ish deputeti i PS Namik Dokle

Ngjarja tronditëse e Selenicës që ndodhi pak orë më parë, ka shokuar mbarë  opinionin publik. Ndërkohë, ish deputeti i PS, Namik Dokle ka reaguar në rrjetin social, Facebook, lidhur me masakrën e Selenicës, duke parashtruar pyetjen se çfarë duhet duhet bërë pas masakrës tragjike.

Dokle shpreh dhimbje për viktimat, duke thënë se ky është një lajm tronditës dhe një tragjedi e madhe në familjet e tyre. Nga ana tjetër Dokle propozon që të mblidhet urgjent parlamenti.

CFARE DUHET BERE PAS MASAKRES TRAGJIKE???
Lajm trondites! Masaker me tete te vrare. Tragjedi e madhe ne familjet e tyre. Dhimbje e pakufi per viktimat.  Cfare duhet bere pas kesaj?

1. Mbledhje e jashtezakonshme e Kuvendit.
2.Ligj i vecante kunder armembajtjes pa leje, me denim fiks, qe te mos mundet asnje gjyqtar ( i “vetinguar” apo i “pavetinguar”) te beje “politike gjyqsore” korruptive.
3. Shperblim per cdo qytetar denoncues te krimit te armembajtjes pa leje.
4.Aksion policor dhe qytetar per dorezimin e armeve pa leje dhe kufizim i atyre me leje.
TE GJITHE BASHKE TE SHPETOJME JETE!

Postimi i Namik Dokles në Facebook

/
Komento

Komente

 • Faik: 11/08/2018 17:53

  Edhe më e rëndisishëmja që Namik HAJDUTI Nuk e tha , është që të gjithë KRYEKRIMINELËT e Vërtetë me Kollare të mbas Viteve 1990 duhet tê DORËZOJNË GJËNË e VJEDHUR , sepse VJEDHJA e Shtetit dhe e POPULLIT në Vendet PERËNDIMORE Quhet RREZIKSHMËRI ABSOLUTE !!! Prandaj KRYEHORRAT e PDsë , PSsë , LESHeLISË dhe FATMIR MEDISË duhet të DORËZOJNË GJËNË e VJEDHUR dhe të Shkojnë në BURG nga 40 VJET e Lart .

  Përgjigju
 • Namik Dokle: 11/08/2018 06:52

  Edhe juve ju kisha mangut... :p

  Përgjigju
 • Parlamenti leshit: 10/08/2018 23:46

  Te degjojme dhe pordhet tuaja tani. Shkoni ore mbushuni

  Përgjigju
 • Erjon: 10/08/2018 23:31

  Te rikthehet denimi me vdekje. Eshte e vetmja menyre te frenohen mostra te tille qe smerjtojn as burgun dhe te ushqehen me taksat tona. Jeten ta jep dhe ta merr vetem Zoti.

  Përgjigju
  • Linda: 11/08/2018 05:24

   Shum e drejte, bashkohem me mendimin tend

  • Era e Jonit: 11/08/2018 03:51

   Uooooo vëlla nuk dënohet i sëmuri mendor në asnjë vend të botës...sa për dënimin me vdekje vetëm në pjesën e dytë të komentit ke të drejtë që vetëm zoti ta jep e ta merr jeten...sipas kësaj llogjike shteti sduhet të ta marrë jetën...shteti duke ushtruar sovranitetin tënd po të vrasë njerëz i bie që ti vetë pjesërisht je bashkëautor në marrje jete...jo dënimit me vdekje

 • Veshgjati Viçidolit: 10/08/2018 23:28

  Ej Rrnofte Berisha qe bani tan popullin ushtar.E bani bash si burrat i armatosi tane te vogel e te madh.

  Përgjigju
  • Robshi: 11/08/2018 03:16

   O hundegjati Selenicës armët nuk jua dha sala...kanë kaluar ca vite por jo aq sa të harrohet kush i mori armët...

 • Uaaaaa: 10/08/2018 23:10

  Ky me gjinushin i benin thirje popullit te vlores te vajisnin armet, qenka bere pishment siduket. Ky quhet Pentito, ahahahah ca vete.

  Përgjigju
 • Mario: 10/08/2018 23:03

  Po atij qe i kercenihet jeta??? I ke pare sa grabitje me dhune behen neper banesa?? Do i mbroshe ti Namike?? Apo shpetim alia oficeri i rendit vlore? Koke e kembe i inkriminuar. Si ske turp qe del e beme thirje per mbledhje armesh ti??? Njeriu qe ideoi sulmin mbi depot e ushtrise. Ku jetojme?? Sa hipokrizi degjojme.

  Përgjigju
 • Arber: 10/08/2018 22:35

  Po duan te behet ky vend, vetem kshu behet siç thote Namik Dokle, Dhe ky eshte burri me ndergjegje dhe i ndershem, Ka lene nipin ne burg dhe sve gje para njeriut dhe ligjit.

  Përgjigju
 • Emigranti: 10/08/2018 22:26

  Jo 7vjet denim por 27 dhe eshte pak!

  Përgjigju
 • Populli: 10/08/2018 22:25

  Te ashpetsohet denimi armembajtjes pa leje!te behet30-40vjet- vetem keshtu zhduken armet!

  Përgjigju
 • Bdjfjfjdn: 10/08/2018 22:22

  Denimi fiks eshte antikushtetues or toc. E ka thene Gjykata Kushtetuese dy here.

  Përgjigju
 • Pjeter Quni: 10/08/2018 22:20

  Boll po mundohet ky popull qe mos tja nigjojn emrin kty krimineli✌️por ja ku po del sali 97 he zoti e nxerrt fare me gjith familje? Shikoni qfar po ban ne ket vend! O zot e shtypt

  Përgjigju
 • Labi: 10/08/2018 22:15

  Edi rama Po beri keto ligje do jet n pushtet dhe 8 vjet t tjera minimumi

  Përgjigju
 • per Namikun: 10/08/2018 22:12

  Dhe kryesorja te futet ne burg Sali Berisha se depot e armeve ai maskara i futi ne popull,

  Përgjigju
 • Vlore: 10/08/2018 21:34

  Keto qe thote z.Dokle i kam degjuar ti thote ish deputeti Vlores z.Selami ne komisionin e sigurise ne mos gaboj para tre vjetesh.Kush kapet me arme pa leje ska pse del fare ne gjyq por merr automatikisht denim prej 7 vjetesh qe eshte ligj.Per fat te keq askush se mbeshteti as nga ish partia e tij qe neser do dalin duke kerkuar doreheqjet e rradhes.

  Përgjigju