POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Merret peng dhe dhunohet 25-vjeçari nga Divjaka, shpallet në kërkim autori

Foto Ilustruese

Një 19-vjeçar është shpallur në kërkim pas akuzave se ka marrë peng për 3 orë një 25-vjeçar.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur ditën e djeshme në Divjakë, ku shtetasi i identifikuar si A.B., 19 vjeç, banues në Divjakë, bashkë me disa persona të tjerë kanë marrë peng dhe dhunuar shtetasin me inicialet D.Gj., 25 vjeç, gjithashtu banues në Divjakë.

NJOFTIMI I POLICISË

U referuan materialet në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje dhe po punohet për kapjen e shtetasit A.B, 19 vjeç, banues në Divjakë.

Ky shtetas më datën 10.07.2018, së bashku me persona të tjerë ende të paidentifikuar, i kanë hequr lirinë për rreth 3 orë dhe kanë ushtruar dhunë ndaj shtetasit D.Gj., 25 vjeç, banues në Divjakë.

Po punohet për identifikimin e autorëve të tjerë të përfshirë në ngjarje dhe zbardhjen e plotë të saj. Nenet 110 e 25 të Kodit Penal.

ke.mu.
Komento

Komente

  • Dërrmojeni: 11/07/2018 18:57

    Sapo ka marë ID e paska filluar jetën me gjëra të tilla, imagjinoni ç ka për të bërë ky tër jetën.. Prandaj urgjentisht të kapet e të dërgohet i lidhur këmbë e duar duke punuar në gurore për të gjithë kohën e dënimit! Keshtu do të kuptojë se më të çmuar se liria nuk ka asgjë në botë, brënda!

    Përgjigju