Botërori 2018/ Ngec Brazili, shqiptarët e Zvicrës frenojnë Neymarin me shokë/ VIDEO

Goli i barazimit i shenuar nga Zvicra

Nuk ka fitues në ndeshjen Brazil-Zvicër. Ndeshja e vlefshme për grupin E ka përfunduar në barazim 1-1. Pjesa e parë përfundoi 1-0 për Brazilin, ndërsa autori i golit ishte Philippe Coutinho. Megjithatë Zvicra me katër shqiptarë në fushë nuk u dorëzua dhe në pjesën e dytë barazoi me Steven Zuber në minutën e 50.

Në minutat e mbetura Brazili tentoi disa herë për të gjetur golin, por deri në fund Zvicra qëndroi e pamposhtur duke dalë me një pikë nga ndeshja. Pas ndeshjeve të para në grup kryeson Serbia me 3 pikë, Zvicra dhe Brazili nga një dhe Kosta Rika 0 pikë.