POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Paketa Anti-Shpifje, Rama paralajmëron portalet: Legalizohuni, fantazma pa adresë e pa emër

Edi Rama, kryeministër

TIRANË-Kryeministri Edi Rama, ka reaguar sërish për propozimin e mazhorancës për një paketë anti-shpifje. Në një postim të fundit në Twitter, Rama thotë se puna duhet të fillojë nga legalizimi i portaleve. Kryeministri ka paralajmëruar se portalet e paregjistruara, duhet t'a lexojnë këtë status para ditës së hënë. Kryeministri i quan 'fantazma' pa adresë dhe pa emër, portalet e paregjistruara në Qendrën Kombëtare të Bizneseve, por s'ka dhënë më shumë sqarime për atë që do të pasojë pas të hënës.

Reagimi i plotë i Ramës në Twitter: 

Nga diskutimi për Paketën Antishpifje del qartë se urbanizimi i xhunglës online nis nga legalizimi i portaleve. Legalizimi mund të bëhet në pak minuta përmes regjistrimit online në QKB. Duke qenë se janë fantazma pa adresë e pa emër, uroj ta lexojnë këtë mesazh para ditës së hënë.

Kryeministri Edi Rama e artikuloi për herë të parë krijimin e një pakete Anti-Shpifje më 2 tetor, kur në qendër të debatit politik ishte rasti i Xhisiela Malokut. Rama tha se kjo paketë ishte zgjidhja e vetme për ti dhënë fund karagjozllëqeve politike dhe mediatike. Rasti i Xhisiela Malokut ka qenë kryefjala e javëve të fundit në politikën shqiptare me akuza dhe kundër akuza të shumta mes shumicës dhe opozitës. Historia nisi pas denoncimit të ish-oficerit Emiljano Nuhu, i cili u arratis duke kërkuar azil në Zvicër, vajza mohoi se u dhuna nga djali i deputetit, ndërsa ky i fundit është arrestuar për përndjekje.

Komento

Komente

  • Demokrati: 11/10/2018 05:12

    Fjala popull ka kuptim te gjere se ti nuk e perfaqeson tere popullin.Ti je nje h.le dhe mos fol per te tjeret po fole per veten tende .Krimineset ne pushtet i solli Saliu dhe keta qe bejne keto jane halet e saliut qe keto vite te tij jane faqjq e zeze e historise .Analizoni nga vjen e keqja .Qe kur u fut agjenti sali ne hiatori shqiperia u shkaterua .

    Përgjigju
  • Popull: 11/10/2018 02:06

    FANTAZMA PA ADRESE PA EMER KA VETEM NJE EMER P O P U LL QE TI SI KRYETAR E NJE BAND MAFJOZESH DHE KRIMINELESH PO PERPIQESH TE USHTROSHE DHUNE PSIKOLLOGJIKE KARSHI POPULLIT QE KA FRIKE NGA KREIMELET E TU QE TE HEQIN QAFE DHE SHFAQEN ME OPINIONE ANONIM

    Përgjigju