POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rama prezanton projektin e rrugës Kardhiq – Delvinë me tunel: Nis në shtator/ VIDEO

Projekti i rrugës Kardhiq – Delvinë

Kryeministri Edi Rama përmes një videoje në Facebook ka prezantuar projektin e rrugës Kardhiq – Delvinë, e cila parashikon edhe një tunel. Ai shkruan se është një nga projektet e paketës transformuese për ekonominë dhe turizmin. Kryeministrin premton se tanimë do të kthehet nga 3D në kantier ndërtimi në muajin shtator.
Projekti i rrugës Kardhiq – Delvinë

Me këtë tjetër projekt madhor të Programit Kombëtar të Rrugëve për Shqipërinë që duam, për një aks strategjik për turizmin dhe ekonominë kombëtare, Delvinë-Kardhiq, premtuar njëzet vjet me radhë e inauguruar me daulle elektorale për t’u lënë rrugëve si të tëra rrugët e tjera që trashëguam, por që tanimë do të kthehet nga 3D në kantier ndërtimi në muajin shtator

Edi Rama

 

Ora 12:06
Aksi Kardhiq-Delvinë, Shehu: Punimet u ndaluan pas 2013, është rritur kostoja e përfundimit

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu, ka reaguar me anë një statusi pas videos së postuar nga kryeministri Rama ku njotohej fillimi i punimeve në aksin Kardhiq-Delvinë.

Në statusin e tij, Shehu shkruan se pas 2013 punimet e arritura në 40% u braktisën duke sjellë dëme në turizëm, ekonomi dhe në shërbimin ndaj qytetarëve.

Sipas specialistëve kjo ndërprerje ka rritur koston e përfundimit të kësaj rruge në rreth 80-90% tq vlerës së saj. Kjo është Qeveria vetëm e fjalëve dhe e 3D-ve, shumë larg realiteteve.

Tritan Shehu

d.ba./ke.mu.
Komento

Komente

 • Shqiptar: 23/07/2018 18:47

  Po siç perfundoi rrugen e arbrit do e realizoje dhe ket projekt..

  Përgjigju
 • Labi: 23/07/2018 09:04

  O njeri i mire Po Beje dhe Kete dreq tyne dukat dhermi e do jesh deri 95 vjec kry minister

  Përgjigju
  • Labi gjoksgropa: 23/07/2018 11:20

   Ik or qytyk, dashke gjyshër 95 vjeçarë të drejtojnë vendin!

 • Hasan Pordha: 23/07/2018 08:50

  Futja pordh!

  Përgjigju