POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Reshjet e shiut "paralizojnë" sërish Vlorën/VIDEO

Ka mjaftuar dy orë shi me intensitet të lartë dhe qyteti i Vlorës të përjetojë sërisht përmbytje.Shiu i cili ka nisur mbrëmjen e djeshme dhe ka vijuar për dy orë resht ka bërë që disa rrugë të qytetit të Vlorës të kenë prezencë uji.

Si zakonisht rrugët dhe zonat më problematikë janë Bulevardi I. Qemali, zona e Skelës, lagja 29 Nëntori, të cilat kanë pasur prezencë uji deri në 30 cm nga reshjet me intensitet të lartë të rënda gjatë natës së djeshme.


(Përmbytjet në Vlorë)

Edhe pse  pastrimet e pusetave janë bërë nga punonjësit e bashkisë , sërsiht këto rrugë përmbyten .Uji ka qënë present deri në orët e para të ditës së sotme, ku me ndërhyrjen e punonjësve uji është larguar.


(Përmbytjet në Vlorë)

e.gj.
Komento

Komente

  • Vlonjati: 16/05/2018 10:56

    Me ate kryetar bashkie qe kemi qe e ka mendjen per qifulla Jo vetem do mbytemi po na ndihmofte i madhi zot.Se Jo per gje se merret me çinglaminglat ne lungomare ka bere ca pullumba e kushedi sa lek ka marr per to si puna e atyre kullave te vrojtimit o stolave inteligjent.

    Përgjigju