POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shqipëri-Izrael, 'Tifozët Kuq e Zi' rikthehen në stadium, efektivë të RENEA dhe snajper mbi pallate (VIDEO+FOTO)

Kur duhen dy orë nga nisja e ndeshjes së vlefshme për Ligën e Kombeve Shqipëri-Izrael, në stadiumin ''Elbasan Arena'' kanë mbërritur tifozët e parë. Ndërsa për sigurinë e ndeshjes janë angazhuar mbi 600 efektivë të Policisë së Shtetit, përfshirë RENEA, FNSH dhe ata të rendit. Për garantimin dhe mbarëvajtjen e kësaj sfide janë vendosur snajper në tarracat e pallateve, ndonëse nga policia nuk bëhet e ditur që të ketë të dhëna për kërcënime. Ajo që vlen të thepsohet Për këtë ndeshje është se janë rikthyer edhe ultrasit e grupimit më të madh në mbështetje të kombëtares, “Tifozat Kuq e Zi”. Dy vite më parë ata bojkotuan kombëtaren pikërisht në ndeshjen kundër Izraelit në ''Elbasan Arena'' për shkak të masave të rrepta dhe trajtimit të iu bëri policia tifozëve. 

Sot duket një atmosferë ndryshe në ''Elbasan Arena''. Ndonëse numri i tifozëve nuk do jetë i madh, me rëndësi është që në këtë ndeshje do rikthehen ultrasit e famshëm të kombëtares.

l.q./b.ha.
Komento