POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Super avioni amerikan Boeing 757 ulet në Rinas, ja turistët “VIP” që vizituan Shqipërinë

Një prej kompanive më të mira në botë të turizmit elitar TSC Expeditions e cila kryen udhëtime me avion privat, e ka vendosur Tiranën si pjesë të intenerarit të saj.

Për rrjedhojë një avion amerikan Boeing 757, i pamasave tepër të mëdha, është ulur në Rinas.

Pjesë e grupit ishin botues, gazetarë industrialistë, pronarë të mëdhenj fermash, një ish kundër-admiral i flotës dhe nje ish nën-sekretar shteti.Për pritjen e turistëve “VIP” u angazhuan subjekte publike ose private si Bashkia e Tiranës, Mrizi i Zanave, Muzeu Onufri, etj.

Kreu i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Auron Tare, i cili ka përcjellë lajmin, bën me dije se është: 

Me të vertete nje ndjesi pozitive qe Shqipëria eshte destinacion i nje turizmi te tille. Një bashkim forcash që mund ta ktheje Shqipërinë në një destinacion tërheqës për grupe te tilla.

Auron Tare, Drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit

Komento

Komente

 • Toni Tirane: 21/05/2018 16:24

  Avioni NUK ESHTE Boeing 777 POR Boeing 757-200ER

  Përgjigju
 • Labi: 21/05/2018 10:40

  Mos harro ni se ne shqiptaret vemi andej nga na dergon era..ndoshta shqiptaret e la shte jane qene te beses por keta shqipot e sot en nuk kane kurr fare bese . Sot leku eshte bere besa e shqiptari dhe amerikan e di kete

  Përgjigju
 • Isa: 14/05/2018 07:57

  Mirsekanardh e inshalla kalojne mire po ambasada USA tallet me shtetasit shqiptare nuk japin as viza po marrin 160$ dhe te thojne nuk te takon viza dhe nuk te tregojn as arsyen

  Përgjigju
 • Dani: 14/05/2018 02:08

  Sa Per koment avioni eshte 757 -200.

  Përgjigju
 • Boomerangu: 14/05/2018 01:35

  Wellcome in Albania! Enjoy your stay!por a jemi ne te Edukuar e te mesuar per t'ju dhene 1 Sherbim te Kualifikuar..Shpresojme,sepse Fillimi i Mbare,gjysma e Punes!..apo jo?!

  Përgjigju
 • Zylo: 14/05/2018 00:56

  boing 777 eshte Brandi po aeroplani I perket DIKUJTI tjeter dhe jo amarikes

  Përgjigju
 • Lapsi: 13/05/2018 23:32

  Boeing 757

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 13/05/2018 22:12

  Tani Putinit dhe Erdoganit kane filluar tu dridhen kembet. Rrofte Amerika aleatja jone

  Përgjigju
 • Tahipi: 13/05/2018 21:51

  Sot esht lajm breaking news , do zoti Vitet qe vijn bohet diçka rutin .

  Përgjigju
 • Marko: 13/05/2018 20:45

  Mire se te vijne... Jane e vetmja shprese zhvillimi per ekonomine shqiptare

  Përgjigju
 • Miqesia: 13/05/2018 16:38

  Mire se te vijne miqte e kombit shwiptar.

  Përgjigju
  • Noah: 14/05/2018 02:14

   Largesija nuk ka problem ,Populli Shqiptar e ka dashur politiken amerikane por ishte sistemi diktarioal komunist qe imbylli rrugen demokracis . Nuk ka kthim mrapsh demokracica do eci me perpara .