POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Teatri', Bujar Asqeriu bën një tjetër thirrje: Qytetarët të na bashkohen të premten, t'i ndalojmë grabitqarët

Bujar Asqeriu, aktor

Bujar Asqeriu fton qytetarët t'i bashkohen protestës së aktorëve dhe artistëve të premten në mbrëmje, kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. 

Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, Asqeriu thotë se duhet të bëhen të gjithë bashkë, pasi pronat e teatrit po grabitet  nga grabitqarët. 

“Qytetarë të ndërtuar, ditën e premte në orën 19:00 jeni të ftuar për të mbrojtur kauzën tonë. Jeni të ftuar për të mbrojtur teatrin tuaj, jeni të ftuar për të mbrojtur traditën tonë kulturore, për të mbrojtur historinë tonë. Jeni të ftuar për t’u thënë grabitqarëve të heqin duart dhe thonjtë dhe të largohen nga grabitja e territorit të Teatri Kombëtar”.  

Bujar Asqeriu, aktor

l.q.
Komento

Komente

 • Samiu: 14/06/2018 12:07

  Nuk besoj se objekti i Teatrit Kombetar perfaqeson nje simbol kaq te rendesishem Sa Kinostudioja..... Ku ishin keta "megallomane partiake" qe ulerijne e aktrojne per nje "lerpudhe" te mbaruar?... Turp kur i servilosen politikes se PD .... Mire Roberti se ka qene edhe dputet i PD po te tjeret ..cfare favori kerkojne si shperblim?...

  Përgjigju
 • Populli: 14/06/2018 07:45

  Sa mire do ishte sikur ta hiqnit masken e aktorit,tani qe I jeni futur politikes;me sa duket doni te zini vendin e arben imamit!?!?!?.ju eshte futur vehtja ne qef,ne se kishit pak reputacjon si aktor tani qe I sherbeni bashes dhe saliut e treguate se cilet Ini...

  Përgjigju
 • Tironci I lindur ne Tirane: 14/06/2018 01:39

  Z BUJAR ESHTE GJITHE TIRANA QE DO TE MBESHTESE ARTISTET BILE DO KETE DHE DISA QINDRA KUKSIANE QE DO MBESHTESIN PROTESTEN PA LLOGARITUR KETU MBESHTETESIT E OPOZITES KESHTU QE NUK DO TE JENI VETEM POSHTE KRIMINELET HAJDUTE TE PS

  Përgjigju
 • Roza: 14/06/2018 00:51

  Ik o Bujar se ke shteruat nga mendja e trupi. Sikur do luash ti ne teater as te vjeter as te ti. Te i riu nuk futesh dot ti se je old fashion. Ke luajtur ne komunizem dhe u bere pak I njohur. I perket asaj kohe dhe atje rri se koha ka ecur shume dhe ti jo.

  Përgjigju
  • I drejti: 14/06/2018 01:07

   Rri ti Roza ne shtepi dhe shiko Edi Ramen si prish historine e nje vendi. Rri dhe kruaj Hunden e ferko barkun se ti i perket shume te rese qe flet. Sa per Bujar Asqeriun qe permend,ai ka luajtur me shume role ne post-komunizem , por ti si Edi nuk dini gje se nuk shkoni ndonjehere ne Teater dhe keni alergji prej tij.

 • Ben Tironci: 13/06/2018 23:22

  Me gjithe qejf do vija por mungesa e BABALES na ka pikelluar shume...nuk na ze gjimo..nuk hame...nuk bojm seks..vec pjerdhim

  Përgjigju
 • Berti: 13/06/2018 23:11

  Na vjen keq o Bujar por nuk mund te vijme ne nje proteste me Stresin dhe Sali Lushen. Te kishit qendruar asnjeanes do te vija me deshire per te protestuar kundra arrogances. Opozita e dhj*** na i ka vjedhur te drejten per te protestuar. Proteste te mbare.

  Përgjigju
  • I drejti: 14/06/2018 01:11

   Kauza e aktoreve nuk eshte partiake, per me teper nuk shoh te jete opozitare. Ndersa prishja e teatrit duket klienteliste ,e parapaguar antikombetare dhe e felliqur si komenti me siper