POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tërmet në jug të vendit, lëkundet Vlora

Foto ilustruese

Qyteti i Vlorës është lëkundur nga një tërmet mesditën e sotme. Lëkundjet sizmike janë ndjerë rreth orësh 13:00, (12:56) ndërsa tërmeti ka qenë rreth 4 ballë i shkallës rihter, sipas agjencisë EMSC.

Nga të dhënat e para nuk raportohet për të lënduar, apo dëmtime materiale. Zona ku është regjistruar epiqendra e tërmetit është mes Vlorë dhe Himarës.

d.ba.
Komento