POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vajza e vogël rrezikoi të mbytej në oqean, ja si i vjen në ndihmë qeni

Pamje nga momenti, ku vajza e vogël ndihmohet nga qeni

Kjo vajzë e vogël e quajtur Matyas po notonte në oqeanin pranë Gouville-sur-Mer në Francë, kur një dallgë e vogël e rrezoi atë dhe vajza e vogël u mbulua nga uji. Por pikërisht në këtë moment, i vjen në ndihmë qeni besnik, ku nga video duket qartë sesi kafsha e tërhoqi për bluze duke e nxjerrë në breg.

Kafsha zemërgjerë kujtoi se vajza ishte në rrezik dhe i dha ndihmën e vet menjëherë. Në këto raste ka vend dhe shprehja, “më mirë një qen mik sesa një mik qen”.

Komento

Komente

  • Fredi: 15/08/2018 19:32

    Njeriu u krijua per ti mbrojtur kafshët dhe për tu përkujdesur për to por gjatë rrugëtimit të tij të gjatë që nga Krijimi, u shperfytyrua duke u kthyer tashmë në baj gë, ndërsa kafshët kanë mbetur po aq të mira qekur u krijuan përpara njeriut.

    Përgjigju