POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vettingu/ Në 'sitë' Gani Dizdari dhe Tom Ndreca, para KPK-së në 13 korrik

Gjyqtarët Tom Ndreca e Gani Dizdari

Anëtari Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari dhe anëtari i Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca janë subjektet të cilët do të kalojnë të enjten dhe të premten në sitën e Vettingut.

Dizdari është Gjyqtari i fundit Kushtetues që ka mbetur pa kaluar në Vetting, ndërsa Ndreca i cili rezulton se është bërë anëtar i Gjykatës së Lartë me propozim të presidentit Nishani do të dalë të premten para KPK-së.

Në dosjet e gjykuara nga Ndreca spikat ajo e “21 janarit” kur ai ishte gjyqtar në Apelin e Tiranës në vitin 2013.

Tom Ndreca, aktualisht është gjyqtar në Gjykatën e Lartë. Ai pritet të dalë para KPK-së më datë 13 korrik ora 15:00. Trupa gjykuese përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Roland Ilia dhe Firdes Shuli.
 

Komento

Komente

  • Hasan Pordha: 13/07/2018 09:02

    Berisha dhe kompania e tij duher te futen brenda edhe per ligjin famekeq 7501 qe ka tjetersuar pronat e pronareve te ligjshem.

    Përgjigju
  • Veshgjati Viçidolit: 11/07/2018 16:40

    Keta jane divat e Drejtesise qe ariu i maleve Berisha ka promovuar.

    Përgjigju