POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

VIDEO/Pamje tmerruese në lumin e mbushur me krokodilë, vendasit rrezikohen çdo ditë

Lumë në Veri të Australisë

Kalimi i një lumi në Veri të Australisë është tejet i rrezikshëm për shkak të ujërave të rrëmbyera dhe të mbushura me krokodilë.

Paralajmërimet janë të pranishme në Cahills Crossing, e cila lidh një park të njohur kombëtar me komunitetet e afërta indigjene, por vendasit dhe vizitorët shpesh bien në rrezik dhe rojet e parkut thonë se po frustrohen.

a.de.
Komento

Komente

  • Kafsha: 14/06/2018 09:44

    Hiç fare nuk më vjen keq.. Kështu është kur grykësia e pangopshmëria e njeriut për të patur sa më shumë, dhunon habitatin e krijesave të tjera të kësaj boteje të cilën ai duhet ta ndajë me ato si i barabartë. Njeriu u krijua që të përkujdeset dhe jo për të dhunuar.

    Përgjigju