POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vlorë, sherr me kaçavida mes të rinjëve, plagosen dy vëllezër

Foto ilustruese

Një tjetër konflikt për motive banale është regjistruar në qytetin e Vlorës, pranw shkollës Profesionale, ku tre të rinj kanë plagosur me mjete shpuese dy vëllezër.

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë Serxhjo Bedinaj, 23 vjeç, banues në Vlorë dhe do të procedohet penalisht në gjendje të lirë për shkak të moshës shtetasi i mitur B.B, si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit, M.G., 24 vjeç, banues në Vlorë.

Të tre shtetasit e mësipërm, në lagjen “Pavarësia”, pranë shkollës së mesme profesionale, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjatë një konflikti fizik për motive banale kanë plagosur me mjete prerëse-shpuese, shtetasit N.A., 18 vjeç dhe E.A., 18 vjeç, (vëllezër), banues në Panaja, Vlorë, të cilët kanë marrë ndihmën e nevojshme mjekësore në spital dhe aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Po punohet për kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje, kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga neni 88 dhe 25 i Kodit Penal.

e.gj.
Komento