POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vuçiç bisedë telefonike me Erdogan gjatë vizitës në Kosovë

Aleksandar Vuçiç dhe Erdogan gjatë një takimi

Fillimi i takimit i presidentit të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës në Zveçan, është shtyrë për pak kohë. Shkak është bërë axhenda e kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiç, i cili ka planifikuar të zhvillojë një bisedë telefonike me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, njofton Tanjug.

Më herët, raportojnë mediat e Kosovës, Vuçiç duke folur në Forumin e Bizneseve, kishte thënë se ka informacion se Erdogani dëshiron të flasë me të kurdo, sepse, siç tha, edhe Erdogani paraqitet menjëherë në çdo ftesë që ai ia bën nga Beogradi.

l.q.
Komento

Komente

  • Anton: 09/09/2018 13:51

    Jo more vucic, erdogani eshte baba jone jo I joti, nuk ta japim baben ne ty

    Përgjigju
  • Noc rroku: 09/09/2018 12:32

    Ja bere 2 mu..bashke.

    Përgjigju