POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Zyrtarja e lartë e PE: KE të japë shpejt vlerësimin për vizat në Kosovë

Tanja Fajon

Raportuesja në Parlamentin Evropian për Kosovën, Tanja Fajon, ka deklaruar se Kosova tashmë i ka përmbushur kriteret e fundit për liberalizimin e vizave për qytetarët e saj.

Ajo këto deklarata i ka bërë në takimin e mbajtur në Bruksel me zëvendëskryeministrin Enver Hoxhaj.

“Liberalizimi i vizave është top prioritet i Kosovës. Unë e rekomandoj fuqishëm mbështetjen time për këtë proces dhe inkurajoj Komisionin Evropian të japë vlerësimin e tij për progresin sa më shpejt të jetë e mundur”, ka shkruar ajo në Twitter.

d.co.
Komento